Diskuse k článku

Kdo a jak bude kontrolovat globální rentu?

Civilizace mimo západní svět jsou dnes jako celek chaotickou a nebezpečně nestabilní směsicí, která může v kombinaci s afekty frustrované upadající střední třídy Západu vést až k permanentní globální občanské válce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Beránek 26.11.2016 11:07

Nelze jít proti přírodě

Považoval bych to za příliš spekulativní úvahu. Jsme součástí přírody. V té platí zásadní pravidlo, že schopnější a úspěšnější přežívá a méně schopný zaniká. Zanikli dinosauři a prosadili se savci. Zanikli Neadrtálci prosadil se Homo Sapiens. Podobně zanikli i Keltové v Evropě. Západní civilizace úspěšně prošla velmi náročným vývojem a má na čem stavět. Na svou bohatou historii navázala i Čína a úspěšně Západ dohání. Pozoruhodný je i výkon Židovstva. Přes tísícileté pronásledování a masakry si Židé vždy vedli a vedou dobře. Takže ty ostatní kultury buď se vzchopí a využijí zkušeností Západu jako Čína nebo se ti nejschopnější lidé odtud začlení do úspěšnějších kultur a ostatní postupně vymizí. Ostatně něco podobného se bude odehrávat i na Západě v průběhu 4. průmyslové revoluce. Ti schopní se přizpůsobí. A bylo by chybou ty méně schopné podporovat intenzivní sociální politikou. To by nemělo řešení. To bychom si koledovali nakonec o další zničující revoluci spodiny.

J. Ráž 26.11.2016 16:51

Re: Nelze jít proti přírodě

Sociální politika je umělý proces, který jen brzdí evoluční procesy. Příroda se nedá obelstít a selekce schopných od neschopných se nedá zastavit, jen přibrzdit.

Základní podmínkou přežití jakéhokoliv živočišnějšího druhu je, že každý jednotlivec plní zadání, se kterým přišel na svět. Když emancipace zapříčinila ignorování zadání se kterým ženy přicházejí na svět , to jest rodit a starat se o chod rodiny a muži přestali plnit zadání, se kterým oni přicházejí na svět, to jest plnit roli živitele a ochránce, tak lidský druh "evropský", jestliže razantně nezmění své vzorce chování, nemá jinou budoucnost, než vyhynout. Jestliže naše civilizace nevrátí roli ženy a muže do původních vzorců, které jim příroda předala jejich rozdílnou fyziognomií, bude nahrazena lidským druhem, kde muž a žena své archetypální zadání plní. Nic nového!

Možná je součástí návratu k přirozenému chování lidského druhu na evropském kontinentu i současné "stěhování národů".

J. Kopis 27.11.2016 12:39

Re: Nelze jít proti přírodě

Problém je podstatně hlubší a nemyslím si, že demografický pokles západní populace je z hlediska jejího dlouhodobého přežití na škodu, zejména s přihlédnutím k IV. průmyslové revoluci. Problém je spíše neřízený demografický raketový vzestup populace "třetích zemí", na vzdory, nepřerozdělování globální renty! Dogmaticky vnucovaný návrat k úloze ženy a muže v západní populaci také není, vzhledem k přemnožené populaci, aktuálním řešením! Z dlouhodobého hlediska je pro přežití lidstva žádoucí, celosvětové snižování lidské populace. Otázkou je, zda to půjde za a) "řízeným" úbytkem, který přirozeně nastal v západní populaci, nebo za b) násilnou formou, při střetu nekompatibilních společenských struktur, k čemuž dochází vlivem neobolševického inženýringu při příležitosti nahrazování mizející vykořisťované třídy v západním světě, importem pseudovykořisťovaných chudáků ze třetích zemí. Spíše se přikláním k variantě b).