Diskuse k článku

Každá země by měla být zodpovědná za svou energetickou bilanci

Atomová energie nemá alternativu, říká v rozhovoru vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míl. A dodává: „V první řadě chceme postavit zdroj o výkonu do 1200 megawattů s tím, že cílem je následné rozšíření na dvojnásobek. Uvědomujeme si, že je to jen náhrada Dukovan plus 400 megawattů.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jenže,

aby někdo tento strategický plán prosadil a dokázal realizovat, musí mít ve společnosti pevnou půdu pod nohama. Kdysi to byla ODS, pak možná ANO a teď nevím, kdo mohl mít tu sílu a autoritu. Doba je zmítána ekologickými aktivisty, jaderná energie je obecně považována za zlo a jako alternativa je výroba elektřiny z OZE a spalováním zemního plynu. To je trend, který vidíme v sousední Německu se strategií Energiewende. Na co budou jezdit ty elektromobily, fakt nevím.

Nechci být špatným prorokem, ale pokud to takto půjde dál, budeme muset omezit největší průmyslové žrouty energie. Poslouchám-li některé aktivisty, mám dojem, že si myslí, že ta ekonomika je takový zázrak, který žije sám a žádnou strategii ani nepotřebuje. No potěš pánbůh.

0/0
24.6.2019 15:00