Ceska Pozice

Kauzy dopravního podniku aneb Pražští politici v říši divů

Matador pražské politiky Pavel Bém si netroufá komentovat kauzy DPP za jeho „primátorování“. Prý novinám nevěří a vše je v rovině spekulací. 

Ondřej Koutník 27.1.2012

Pavel Bém se v Obecním domě konečně zase viděl s přáteli. foto: © ČTKČeská pozice

Pavel Bém se v Obecním domě konečně zase viděl s přáteli.

Pražští politici z ODS a ČSSD nevěřícně kroutí hlavou a „kulí oči“, co že se to za jejich působení ve statutárních orgánech Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) dělo za nepravosti – například předražené jízdenky, patent na obrazovky ve stanicích metra či podezřelé personální propletence okolo bývalého šéfa DPP Martina Dvořáka.

Přitom jedním ze smyslů účasti politiků (kteří za to inkasují tučné odměny) ve statutárních orgánech firmy hlavního města by mělo být kontrolovat její činnost. Ti to však takto asi nechápou a bohužel za to nebyli ani nijak výrazněji potrestaní. Dělají jen „blbečky“, kteří o průšvizích v dopravním podniku nevěděli a popírají jakékoli pochybení ve výkonu svých funkcí.

„Kdyby se ukázalo, že Martin Dvořák nehospodařil s péčí řádného hospodáře a že připravil veřejnou instituci, tak na něho musí být podáno trestní oznámení. Nicméně já nevěřím tomu, co se píše v novinách. Vše je zatím v rovině spekulací, netroufám si proto celý příběh komentovat,“ řekl pátečním Hospodářským novinám bývalý primátor Prahy Pavel Bém. „Zatím jsou to virtuální mediální spekulace. Stejné, jako byly v případě Opencard, kdy se říkalo, že je předražená,“ zopakoval pro jistotu Bém svou nedůvěru k médiím.

Zdržme se komentáře k Bémově poznámce o Opencard a spíše se bývalého pražského primátora zeptejme, co mu přijde natolik spekulativního například na absurdním patentu na obrazovky v metru nebo na předražených jízdenkách. Pan Bém by si měl „troufnout komentovat“ kauzy DPP z doby, kdy šéfoval pražské radnici.

Někteří političtí matadoři z hlavního města si připadají jako Alenka v říši divů, co se týká kauz pražského dopravního podniku:

zpět na článek


© 2022 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.