Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 12.4.2016 20:45
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
V trestním řízení nepoužitelné

Jakýkoliv materiál, dokument, či svědectví, které byly pořízeny protiprávně, nesmí být jako důkaz v trestním řízení připuštěny.

A vzhledem k tomu, že všechny ty "horké" dokumenty byly získány prachsprostou krádeží, mají nulovou důkazní hodnotu. Jen mohou sloužit vyšetřovatelům jako indicie směřující k možnému podezření. Nic víc!

Pro naivky. Tak to zkuste zrušit

Kdesi jsem četl, že právě peníze z daňových rájů jsou nezbytné pro fungování tržního hospodářství v současném stadiu globalizace ekonomiky, kdy státy a jejich daňový systém, včetně sociálních potřeb jejich občanů vlastně překážejí nadnárodním korporacím v dalším rozvoji. Nikdo přeci nemá právo tomu druhému překážet v rozvoji...TEČKA. Nejspíš je to jen ošklivá pomluva.

Teď se možná jen čistí zrno od plev. Skuteční majitelé těch rájů se nejspíš smíchy popadají za břicho.

Kolikpak společností zakládající firmy v daňových rájích tak asi funguje?

Re: Pro naivky. Tak to zkuste zrušit

takových firem jsou stovky

autor je nepolíbený......

rozumem! Protože „Z hlediska trestního řízení tyto informace nemají žádnou hodnotu, pokud není možné sehnat originály těchto dokumentů, nebo věrohodně ověřit, že kopie souhlasí s originálem,“ . Iniciátoři panamské akce říkají: ne, to vůbec nemusí být trestný čin, problém je v tom, že to je v daňovém ráji. Ale v daňovém ráji mohou být peníze z nejrůznějších důvodů a mají nejrůznější původ, který může a nemusí souviset s trestnou činností. Nejsem si jist, co akce přinese za efekt za situace, když všichni lidé, kterých se to dotkne, řeknou, že si to někdo vymyslel, že si to někdo vyrobil doma na počítači. Z hlediska trestního řízení pak takové informace nemají žádnou hodnotu, pokud není možné sehnat originály těchto dokumentů, nebo věrohodně ověřit, že kopie souhlasí s originálem. A to asi dost dobře nepůjde, protože pochybuji, že panamská obchodní společnost bude ochotna nějak spolupracovat. Pokud tedy všichni ti lidé řeknou, že to je nesmysl, není, kde to ověřit.

Re: Ale má to hodnotu

morální, je to aspoň facka těm žvanilům, kteří se bijí v hruď jak milují svou zemi, jak pro ni dýchají, ale když dojde na konkrétní podporu tím, že ze svého podnikání by měli tu svou "zbožňovanou" zemi podpořit zdaněním svých příjmů, tak to zašiji jinde.

Nejde přeci JEN o daně !!!

Jde o skovávání peněz, třeba i zdaněných, ale vyvedených z dosahu jurisdiktce daného státu.

Např. firmě se pár let daří, zisk se musí honem vyvézt mimo dosah státu. Když se firmě dařit přestane, jsou akcionáři "chudí jak kostelní myš" a stát se musí starat. Viz doly.

Protizákonné to není, morálně zvrhlé ano.

Re: Nejde přeci JEN o daně !!!

omyl, je to také protizákonné

Re: Nejde přeci JEN o daně !!!

V Čechách si může po zdanění se ziskem vlastníl dělat co chce. Obecně to ale neplatí. S těmi doly to bude složitější.

Re: Nejde přeci JEN o daně !!!

Ani v Čechách si nemůžete dělat s penězi co chcete, tak jak to bylo popisováno v prvním příspěvku. Minimálně se jedná o poškozování práv akcionářů. a to je i tady trestné