Kauza News of the World se možná dostane k soudu až na jaře 2013

Dle britského deníku Telegraph je navíc pravděpodobné, že až do úplného skončení řízení nebudou smět ostatní média o případu informovat.

Případ novinářů a vedení dnes už neexistujícího bulvárního deníku News of the World, kteří nelegálně odposlouchávali slavné lidi a oběti trestných činů a podláceli policisty, se ve Velké Británii dostane k soudu nejspíš až na jaře 2013. Dříve totiž policejní detektivové, kteří na případu pracují, nestihnou projít tisíce stran dokumentů, jež se jej týkají.

Informoval o tom britský konzervativní deník Telegraph. Navíc je dle něj pravděpodobné, že až do úplného skončení řízení nebudou smět ostatní média o případu informovat.

Důvodem je, že několik lidí stane před soudem kvůli obvinění ze dvou skutků. Jednak kvůli zmíněným nelegálním odposlechům, jednak kvůli údajnému podplácení policistů, kteří novinářům „nosili“ informace o sledovaných kauzách. O dočasnou „cenzuru“ médií nejspíš požádají právníci obviněných, aby zamezili zaujatosti soudců zainteresovaných v procesu. Obžalované kvůli nelegálním odposlechům také nejspíš čeká společný soudní proces.

Ironií je, že ani po odhalení skandálu podplácení britských policistů neskončilo. Ve Velké Británii zadrželi v minulých dnech detektiva Scotland Yardu podezřelého z toho, že důvěrné informace o průběhu vyšetřování zaměstnanců News of the World nosil deníku Guardian.

Související články: