Diskuse k článku

Kauza Nagyová: Aféra Vojenského zpravodajství?

V této fázi případu kancléřky expremiéra Petra Nečase je skandální spíše soudní rozhodnutí než snaha žalobců potrestat zpravodajské důstojníky. Soud potvrdil, že byly porušeny zákony, ale záležitost pojal ve stylu románů z červené knihovny, píše Jan Schneider.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Jaroslav Stefec

Kauza Nagyová je pouhou špičkou ledovce

Kauzu s mediálním názvem "Nagygate" sleduji velmi pozorně od samého počátku z jediného důvodu. I já, stejně jako řada dalších lidí, jsem se stal objektem zájmu sebranky, označované z důvodu, který mi není zcela jasný, termínem "vojenské zpravodajství". V letech 2009 až 2010 jsem vedl tým, který na pokyn tehdejšího MO Vondry zkoumal podezřelé zakázky resortu obrany a především jsem měl převzít a výrazně zefektivnit řízení armádních zakázek. Jakmile práce týmu začala přinášet výsledky a systém tunelování prostředků určených na obranu ČR získával zřetelné obrysy, začaly se objevovat "jemné" náznaky, abych přestal "zlobit". Když jsem nedbal "přátelských" upozornění, nastoupily metody drsnějšího kalibru. Počínaje sledováním soukromou agenturou, přes obstrukce při získávání prověrky u NBU až po výhrůžky mému nejbližšímu okolí. Vše vyvrcholilo podstrčením neidentifikovatelné pistole do mého vozidla policisty (!) při "rutinní" kontrole s cílem obvinit mě z nedovoleného ozbrojování a následnou mediální kampaní zdi

0/0
13.7.2014 8:23

A pan Schneider mlčí, jo jo mluviti

stříbro , mlčeti zlato!!!!

0/0
7.7.2014 13:46

Divit se paní Pantíková můžete na to máte

právo, ale to je to jediné co s tím můžete dělat. Patrně jste několik let v Čechách nežila a tím jste nezaznamenala, že naše společnost , přešla na nový hodnotový systém a už uznává jedinou hodnotu a tou jsou "many, many". To víte Emerika náš vzor.

0/0
6.7.2014 10:17

Re: A nevíte paní Pantlíková proč by to dělala

Já to samozřejmě chápu, pane Cermane, ale divit se snad mohu... Paní soudkyně H. Králová, (ani česká justice)  nežijí ve vzduchprázdnu a měly by brát v úvahu  hodnoty, které (doufám) dosud uznává společnost, ve které žijí. Díky za pochopení. :-)

0/0
6.7.2014 9:26

A nevíte paní Pantlíková proč by to dělala

když soudce je za své rozhodnutí nepostižitelný? My se tady hádáme jako cikáni a soudkyně paní Králová si v tento moment užívá svůj královský plat / opět ji ho zvýší na rozdíl od Vás/ na dovolené někde na Tenerife , nebo Korfu s all inclusive zabezpečením. Není to Havlovsky spravedlivé, musíte číst paní Pantlíková jeho spisy abyste to pochopila!

0/0
6.7.2014 8:14

Re: Pane Jiří hezky jste to popsal Vám je to

Uvědomuje si soudkyně Helena Králová, že předvedla to, co se zde poslední léta stále kritizuje?  Pokřivenost české justice? Ona pro občana představuje  justici - a pokud její rozhodnutí odporuje "zdravému rozumu" a kritizují ho nejen občané, ale  i její kolegové právníci, vrhá to stín na celou českou justici.  Nevím, jestli si to ta paní soudkyně Králová uvědomuje, ale je s podivem, jestli ne...

 :-(  Každý soudce sice nemusí být  moudrým Šalamounem, ale přesto by se měl snažit  hledat soulad spravedlnosti s právem, a ne vyhledávat nedokonalosti v zákonech za účelem spravedlnost od práva co nejvíc vzdálit.

0/0
6.7.2014 8:03

Ono vymývání mozků občanům je hrozně drahé

na to začíná přicházet i Babiš. Slonková na to dojela. V kůži Plesla bych nechtěl být, jsem na něho zvědav? Na to, aby se tištěná, ale i digitální media uživila musí existovat střední třída a ta v Čechách vůbec nevznikla a kdy vznikne to ví jen Bůh. Asi až po další revoluci a to bude nejdříve za 10 let.

0/0
5.7.2014 18:03

J. Václav 261

Nevím jak dalece

v tom funguje autor článku, ale pokud ano, pak jsem se asi dotknul jeho svědomí. On vždy, když něco napíše tak jsem předem nasr aný. No alespoň jsou to témata o něčem. Lidovky.cz to je bulvární sračka.

0/0
5.7.2014 14:40

Jiří jsi přesvědčen,

že jen na ČP. To by byla ještě ta lepší varianta. Co nám k tomu řeknete pane Schneidere??? Že bych měl s 50 léty nakonec pravdu???

0/0
5.7.2014 11:38

J. Václav 261

Zklamání na ČP.

Funguje zde cenzura.

0/0
5.7.2014 9:13

E. Riegerová

český Kocourkov

Kauza " Nagyová" je pěkný příklad českého Kocourkova. Díky pane Schneidře za dobrý rozbor. Ještě by to chtělo nějakého schopného satirika.

0/0
5.7.2014 8:23

Pane Jiří hezky jste to popsal Vám je to

jasné , ale proč to nepochopila soudkyně Helena Králová na to prosím zkuste odpovědět? Značná část občanů vidí závažný trestný čin a soudkyně vidí bagatelní trestní čin , čim to asi je ??? Mozek paní soudkyně pracuje poněkud odlišně od mozků občanů. Velmi zajímavé??????

0/0
5.7.2014 5:38
Foto

J41i43ř64í 19K43o15p38i44s 1716987783961

Re: Nejen skandální...

Možná jste se dotkla podstaty pojetí zákona ve státní správě, což samozřejmě platí i pro úřad premiéra. Ta podstata tkví v tom, že státní sféra může konat pouze tak, jak ji to zákon umožňuje na rozdíl od soukromé sféry, která může činit vše, co zákon nezakazuje. A to je diametrální rozdíl. Divím se, o čem se vlastně diskutuje. Je to stejné jako sáhodlouze diskutovat o tom, že nebe je modré a tráva zelená. V zákoně prostě nikde není uvedeno, že VZ může úkolovat sekretářka premiéra a nikde není v zákoně popsáno, že by mělo VZ uposlechnout sekretářku premiéra. Je tu minimálně z tohoto pohledu evidentní porušení zákona! O nedbalostním TČ se z podstaty věci už vůbec nedá hovořit. Úmysl tzn. subjektivní stránka skutkové podstaty trestného činu je naprosto evidentní. Tito soudci jsou holt pozůstatkem vlády ODS, která si postupem svých vládních let dosadila své spolehlivé lidi do policie i justice včetně NS!

0/0
4.7.2014 21:43

Vážená paní Pantlíková, politici žijí ve stejném

světě jako my , bohužel politiky se stávají lidé se zvláštním viděním našeho světa. Politika zkřiví téměř každého.Krásně je to vidět na paní Jourové. Má už něco za sebou, ale když ji v tom Inteview ČT jak ji dusí pí Tvarůžková a hraje si na moderátorskou star, a pi Jourová musí hledat ty správně kulantní slova, aby se nedotkla někoho z koalice je mi ji líto. Pravdu má Miloš Zeman politika je řemeslo a není to chovatelství i když by mělo, ale řeznictví.

0/0
4.7.2014 20:46

Chaos v našem soudnictví dokazuje i to,

že jedni soudci povolí na základě "nějakých " policisty předložených skutečností odposlechy premiera, domovní prohlídky, zatčení osob, vstup do budov vlády a jiní soudci všechny důkazy těmito zásahy do soukromí osob získané shodí se stolu. Můžete si pane Schneidře i Václave říkat co chcete, ale z té kauzy čouhá politika jako mě sláma z bot, když jdu z chléva. Není také divu, když spravedlnost vede člověk jako paní Válková. Způsobem jakým řídí to ministerstvo kdyby řídila koňský potah, tak by se jí také sebelepší potah splašil. Zrovna tak jako koně okamžitě vycítí, že opratě drží nejistý vozka tak to cítí i ty soudci a jedou " gerade aus" za svými cíly.

0/0
4.7.2014 20:32

Nejen skandální...

Je to ošemetná  záležitost, od začátku  až do konce. (Tedy zatím do současného rozhodnutí soudkyně Králové).   Nejde jen o VZ - tam by neřešení kauzy  bylo skutečný skandální,  ale i z lidského hlediska - z toho,  jak ji  vnímá většina  občanů. " Co nezakazuje zákon, zakazuje stud". (Seneca). A morálka. Žijí snad politici v jiném světě,  v tom, kde se obcházejí zákony a morálka neplatí?

0/0
4.7.2014 17:35

Pokračování !!!

tajné služby budou perfektní. Politikům těm se třeba hodí, že mohou říci , hele Kovando zjisti mi s kým se ten Babiš stýká, kdo to je ten Léko není to náhodou terorista z Panonské nížiny, tam jsou takoví divočáci.. Pan Antl se toho bojí. Teď závěr do demokratického právního státu máme daleko, nemají ho však ani Francouzi, musíme se s tím naučit žít. Politický boj neustále probíhá a dnešní politický boj nejsou rytířské hry kdy se čekalo až protivník vstane a pak se pokračovalo. Dnes se z oblibou utočí zezadu a když protivník leží musí se bez milosti dorazit. A po vzoru raného středověku rody je třeba vybít do nemluvňat, aby nikdo nemohl uplatnit krevní mstu. Takže soudní kauza Nagyová-Nečasová, Páleník,Kovanda Pohůnek není kauza kriminální, ale politická./Taky povalila vládu/ Všichni se to jako pan Antl bojí říci, že král je nahý a radši to zamlouvají. Vzpomeňte si co řekla blondýna Kočí,/ my máme policii oni soudy/, posunulo se politické myšlení někam od té doby???? Neposunu

0/0
4.7.2014 17:26

Vážený pane Schneidře opět perfektní anylýza,

jak z toho ale vyvodit nějaké konkrétní poučení. Spis neznáme jak byli definovány trestné činy. Podle mě tisk na p. Pohůnka bezdůvodně útočí , ten plnil rozkaz, , jak dopadl Štern když neplnil příkaz. Na druhou stranu jasní viníci Páleník a Kovanda tisk šetří. Už před několika lety jsem slyšel názor že Havel prosadil pro soudce obrovskou nezávislost, soudci na to morálně nemají / ty desítky co jich bylo v KSČ , to trochu něco říká , kdyby byli morální tak by z postu soudců odešli sami/ a teˇsi s tím nikdo neví rady. Já tento názor považuji za relevantní. Takže soudci jsou nezávislí jen někteří a kteří to jsou ví jen málokdo. Možná že Helena Králová je naopak morální a udělala to schválně aby kauzu rozmázla? Bez znalostí spisu jsou všechno spekulace. Především tisk by měl zajistit aby příští projednání kauzy bylo veřejné a všichni aktéři byli zbaveni mlčenlivosti. Zbavení mlčenlivosti všech považuji za rozhodující. Dále jestliže je stát nefunkční tak si těžko dokáži představit, že

0/0
4.7.2014 17:20