Kauza Key Investments: Zelení, styďte se!

Sníme, či bdíme? Strana zelených v Praze 13 veřejně poděkovala Davidu Vodrážkovi za finanční dobrodružství městské části.

István Léko 15.9.2011

Strana zelených na zastupitelstvu Prahy 13 veřejně poděkovala za kauzu Key Investments, díky níž městská část málem přišla o celých 200 milionů korun. Spolu se svými díky předali zelení starostovi Davidu Vodrážkovi (ODS) originální tričko ze svého e-shopu s nápisem Neperu špinavé peníze.

„Nemůžeme čekat, že bychom se někdy dozvěděli, co se s penězi městské části doopravdy stalo, nebo z jakých zdrojů se na Prahu 13 vrátily. (Připomeňme, že přišly z účtu advokátní firmy Jana Pacovského – poznámka redakce.) Jsme rádi, že jsou peníze zpět na účtu městské části, pachuť z možných nejasných transakcí však zůstává,“ vysvětluje pozici Zelených předsedkyně klubu zastupitelů Zuzana Drhová.

I kdyby to byl ironický happening, co to je za hloupý blábol? Od Strany zelených očekáváme mnohem kritičtější stanovisko. Není to recesistická strana. Proč se nepídí po tom, z jakých zdrojů firma Key Investments splatila dluh Praze 13? Která finanční skupina to zařídila? Co za to dostane jako protislužbu od politiků ODS a ČSSD, kteří na radnici Prahy 13 vládnou a takovým zeleným akcím se jen smějí?

Odpovědi na tyto otázky zřejmě zelené politiky nezajímají. Proč se vůbec do této kauzy pletli, když jsou líní pátrat a snažit se odkrýt temné pozadí obchodu Prahy 13 s firmou Key Investments. Ode dneška by Zelení v Praze 13 měli všichni nosit originální tričko nápisem Možná, že podporujeme praní špinavých peněz. A hlavně měli by se stydět!