Diskuse k článku

Kauza Huawei: Zemanova kritika bezpečnostních sil byla zavádějící

Prezident Miloš Zeman se v kritice Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a Bezpečnostní informační služby (BIS), protože kampaní proti Huaweii ohrozili ekonomické zájmy Česka, dopustil tří omylů. Před technologiemi Huawei nevaroval první NÚKIB, ale BIS, nepřesný byl také o odvetných opatřeních a číslech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Přibarvená lež...

Miloš Zeman je známý žonglér s fakty. Vymyslí lež, trochu ji pocukruje pravdivou byť dílčí příhodou, nějaké slůvko nebo čísilko přidá či ubere a je hotovo. A když mu u ještě Soukupa dodá patinu, že to tak vidí moudrý a rozvážný člověk, je argument na světě. Dolní polovina národa, neschopna si opatřit relevantní informace pak tleská a hýká blahem, jaký že se nám na hradě usadil mudrc, pro kterého i záludnost IT nejsou problémem. Co na tom, že se nedávno proklikal až jakémusi dětskému pornu a nevěděl, jak se s toho dostat.

0/0
23.1.2019 11:22

Dle mého se prezident zachoval velmi umírněně. Měl požadovat za takovou poplašnou hovadinu jeho superarbitráž pro blbost. Ve funkční firmě se výstup předává nadřízenému a tn rozhodne o dalším postupu a to zejména pokud jde o tak citlivou věc. Místo toho ten dobrák vyděsí sdělením, že všichni s Huaweisté jsou odposlouchavání, pak mu dojde co to vypšouchl za pitomost, tak rychle vydá pitomost druhou. Čili žádný čučkař, ale nebezpečný blb snažící se míchat do politiky!

0/0
24.1.2019 9:39

Re:

Milane Kozáku. Zas prvé. Co se týče prezidenta ohledně jmenování či odvolání jak šéfa BISky , tak i šéfa NÚKIB , tak nemá co požadovat. Prezident je zvolený a jeho práva a povinnosti jsou dány jasně ÚSTAVOU. A tam o jmenování obou funcionářů prezidentem, není ani zmínka.

Za druhé HUAWEI je uznána problematickou nejen u nás, ale v Německu, v Polsku, v USA, v Kanadě , v Novém Zélandu a dalších zemích. A jestliže stát má svěřit vybudování sítě 5G, kde potečou i informace s určitým stupněm utajení, pak stát si musí dát sakra pozor, aby do toho investované peníze nebyly investovány marně. Za třetí. Vám přijde normální, že prezidentův úřad má s firmou HUAWEI obchodní smlouvu o propagaci jejich výrobků? Přijde Vám pak i normální, že se prezident o ně tak vehementně bere?

V Česku platí parlamentní demokracie. A proto Zeman není všemocný král, ba ani císař a dokonce zde nemáme, jako třeba v Rusku, prezidentský systém, kde prezident může všechno.

0/0
24.1.2019 12:01

Vážený Dvořáku, kovanej demokrate a experte. Kde je napsáno, ze nemůže prohlásit o někom za předvedenou blbost, ze je to neschopný omezenec pro danou profesi. MZ je rovněž zodpovědný za bezpečnost státu a jako takový se má i kriticky vyjadřovat k tomu. Je pak na těch odpovědných jak s tím naloží. Za druhé byl bych vděčen za info, která jiná taková služba postupovala podobně dvojnasobnym přiblblým postupem. Jak Bis , takten Nukib mají zachovávat služební postup, tj poslat to jim a je pak na nich, jak budou info veřejnost a nést za to zodpovědnost. Je také na nich, aby si ty výstupy nechala zoponovat jinýma a co k tomu kritizovaný. A za třetí k té smlouvě. Já ji neviděl, tak ji nemohu kritizovat. Je to třeba na poslancích ať se na dotáži, jaký to má přínos. A nakonec, prezident, jako každý občan má právo se vyjadřovat a kritizovat zejména k nesmyslům, tak jak to umožňuje ústava a zákony. Až je poruší, tak může byt postižen. Doplňují, že prezidentský sys mají i v USa a France

0/0
24.1.2019 13:47

Re:

Myslím , že se shodneme ve věci, kdy se prezident může vyjadřovat ke všemu tak, jak mu to dovoluje náš právní řád. Jenže ovlivňování soudců, o čemž nejsou pochybnosti je za hranicemi práva. To zaprvé. Za druhé, žádný politik, ba ani opoziční, veřejně nedehonestuje tajnou službu tak, jak to udělal Zeman. Tím neříkám, že ta služba není kritizovatelná, ale v žádném případě ne veřejně. Jenže jemu nešlo o tajnou službu.On má namířeno na Koudelku. A kvůli němu klidně nakope celou BISku. Podobně to provedl i s ČSSD. Protože měl pifku na Sobotku, tak cokoliv, co socani učinili, bylo podle něj špatné. A tak socany dostal tam (za jejich přispění) kde nyní jsou. A Vám fakt přijde normální, že prezidentský úřad má smlouvu s fou HUAWEI? To se potom nemůže nikdo divit, že z hradu bude zaznívat, jací jsou ti z HUAWEI kabrňáci.

0/0
24.1.2019 16:05

Váženej pane, klidně si obhajute naprosto neprofesionální dřisty a postupy těch politizujícich lůmenů, to je to menší zlo, ale děsí mne, že vám nevadí profi kiksy. Sice nevimproč do toho motate další frašku, kde tvrzení jednoho bez důkazů má pro vás jasný důkaz, jen prto, že to tako popsal nějaký pisalek?! Vždy si vyckam závěru, až se k tomu vyjádří i druhý. Za druhé to stejné jako za prvé. Tak připitomělé výstupy a postupy se kritizovat musí!!! A ten koudelka podle mne za to nerok nemá. Ani jsem nevěděl, ze je to sobotkův kůň. Teď s už vůbec nedivím když neschopný podrazák si ho vybral. A na sestupu čssd má právě lví podíl podelanec sobotka,zejména tím, že se svou partičkou se stavěl do opozice vůči MZ. A tu smlouvu má přesně kdo a v čem je špatná? V tom, ze třeba na akcích hradu bude uveden jako sponzor?

0/0
24.1.2019 17:52

J. Křivan

Re:

Pane v síti 5G hlavě potečou prachy a o to jde především. Zadní vrátka v ní nejspíš chtějí mít všichni adepti. Pokud se nemýlím, tak Huawei šel tak daleko, že nabídl spoluúčast na celém kontrolním procesu, aby tak odstranil všechny pochybnosti. Myslíte si, že obdobnou nabídku dají i ostatní? Někde jsem četl, že takovou smlouvu s odběrateli má již i od června 2018 podepsanou ta druhá firma ZTE.

0/0
24.1.2019 14:19

Re:

O tom, že 5G jde o prachy, nejsou pochyby. Pochyby však ve mně vzbuzují fakta, která by se ještě před rozhodnutí "kdo" bude ten vyvolený měla, vyhodnotit. Zaprvé, jsou zde informace nejen naší BISky, ale i z jiných zemí, které huawei ke žlabu nepustí. USA, Kanada.,N.Zéland, Německo, Polsko atd. Za druhé, je zde silné podezření, téměř jistota, že když prezidentský úřad (MZ) má s onou firmou obchodní smlouvu o propagaci jejich výrobku, že postoj hradu v otázce 5G nebude sledovat jen prospěch Česka.

A o firmě HUAWEI jsem kdesi četl, že nabízejí dumpingové ceny, protože jsou vlastně podnik řízený státem a nemusejí vykazovat zisk. O tom svědčí i fakt, že výsledovku svého hospodaření dosud nezveřejnili.

A ono to,zapadá do sebe. Jestliže plukovník Koudelka, vládou 2x navržen na povýšení do hodnosti generála označí HUQAWEI za rizikovou, generálské epolety definitivně zahodil.

0/0
24.1.2019 16:50