Diskuse k článku

Kauza auditora NATO generuje otázky, jež si zaslouží odpovědi

Bývalý generální sekretář ministerstva obrany Jan Vylita, jenž od počátku roku 2014 působí ve sboru auditorů NATO v Bruselu, zápolí o svou bezpečnostní prověrku. Původně požádal o její zvýšení ze stupně „tajné“ na „přísně tajné“, ale místo toho mu Národní bezpečnostní úřad zrušil platnost té nynější. Možná nikoli náhodou. Píše Jan Schneider.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krupka 4.3.2015 11:41

Komentovat celé, prosím.

Obávám se, že diskutovaná problematika není komentována v celé šíři. Akce "Vylita" totiž míří do historie staré 10-20 let staré. Tj. do dob, kdy resort obrany byl pašalíkem Čs. strany lidové spravovaný jejími náměstky a sekčními vedoucími.

V.Hricák 4.3.2015 12:58

Re:Ale fuj,

snad nenarážíte na osobu M. Kalouska?

J. Kucirek 4.3.2015 9:40

Mnoho moznosti

muze hrat v pozadi urcitou roli. Treba firma Excalibur Army je nekomu trnem v oku, podle verejnych zprav se firme docela dari a kseft se zbranemi ma stale odbyt. Je hodne firem i v zamori, ktere pracuji na stejnem poli. Je pro ne malickost zde v CR rozjeti novou klauzu proti nekomu kdo je nepohodlny. Necas byl take nepohodlny, zastavil rozsireni Temelina, karty na dodavatele budou rozhozeny znovu.

Jiri Janecek 3.3.2015 15:23

To je ten...

...Vylita, jak o nem pisou tuna:

http://www.lidovky.cz/utvar-pro-odhalovani-organizovaneho-zlocinu-zasahuje-na-ministerstvu-obrany-1y1-/zpravy-domov.aspx?c=A150303_132754_ln_domov_ele

(oni to teda patnactkrat zmeni - aktualizuji - ale momentalne tam o nem pisou v kategorii "zajima se policie")... Takze bych rekl, kauza generuje mozna jeste nejake dalsi otazky...