Diskuse k článku

Kauza Altner probouzí v sociálních demokratech bojovnost

Advokát Zdeněk Altner pomohl v roce 2000 ČSSD vysoudit Lidový dům. Odměnu dostal, ale chtěl 18,5 milionu navíc. Po 16 letech soud 31. března částku Altnerovi přiznal, zbytek do 337 milionů jsou penále. Rozsudek je pravomocný a pro ČSSD před senátními a krajskými volbami na podzim bolestný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Re: Dobré mravy ČSSD?

Nejen to, pane Slavíku. Občané musí dostat do svých rukou nástroj, pomocí něhož mohou prosadit svou většinovou, demokratickou vůli. Takovýmto nástrojem v demokratické společnosti je jen institut obecného referenda či všeobčanského hlasování. Nikoliv nějaké volby. Tyto instituty však nesmějí být znehodnoceny všelijakými dodatky, které stanoví počet lidí, kteří se musí hlasování zúčastnit, aby bylo platné. U voleb také není stanoven počet voličů, kteří se musí těchto zúčastnit, aby byly platné. Pokud někdo (opět politické strany) takové dodatky do zákona prosazují, jde opět jen o nepřípustný zásah do demokratického způsobu vyjadřování občanů a znovu o porušení čl.2, odst.1 ústavy.

0/0
14.4.2016 8:48

Re: Dobré mravy ČSSD?

Neodmítám politické strany, odmítám moc politických stran, která zásadním způsobem odporuje čl. 2, odst.1 naší ústavy. Zejména tím, že tyto politické strany zcela a nebo částečně ovládají moci zákonodárnou, výkonnou a soudní. Moci, které podle tohoto článku mají být v rukou lidu, lépe řečeno občanů.

0/0
14.4.2016 8:40

Re: Dobré mravy ČSSD?

Mně vadí v š i c h n i extrémisté, asi stejně jako vám. Jde však o to, kdo jsou oni extrémisté. Ti, kteří jsou takto označeni politiky a novináři? To asi ne.Extrémista je totiž stupenec krajního řešení. I zde však není jasno. Kde začíná a kde končí ono krajní řešení.Podle mne krajní řešení je takové, které je mimo nějaký, předem definovaný kraj. Podle mne je lepší se tomuto pojmu v dané souvislosti vyhnout. Způsob vytvoření vlády? Je to jednoduché.Způsob vytváření vlády jasně popisuje ústava. Zde není ani slůvkem naznačena nějaká úloha politických stran. Zjednodušeně řečeno, předsedu vlády jmenuje prezident a na jeho návrh jmenuje i členy vlády. Tečka. Toť vše. Žádná úloha politických stran, ani těch, které zvítězily ve "volné soutěži" zde není nijak zmíněna. Mluvím zde o textu ústavy, nikoliv o nějakém duchu ústavy, na který se mnozí politici odvolávají.

0/0
14.4.2016 8:37

Re: Dobré mravy ČSSD?

Je mi líto, stále mě totiž není jasno, co znamená " způsob vytvoření vlády"! S dovolením, kým, když by to neměly být strany, které stále tak vehementním způsobem odmítáte? Myslím si navíc, že občané v demokratickém systému mají právo na vyjádření svého názoru, potažmo na protest a na demonstraci! Když zde mohou beztrestně demonstrovat Bartošové a jemu podobní se šibenicemi a výzvami k likvidaci (!) politiků a údajných zrádců, představují Vámi uvádění demonstrující politici ve srovnání se skutečnými extrémisty přece podstatný rozdíl! Nevím, proč Vám vadí právě tito politikové. Od nich jsem každopádně takové výzvy neslyšel! Mě vadí daleko více právě ti extremisté!

0/0
13.4.2016 13:47

Re: Dědictví????

Fandím JUDr Altnerovi.... Jen bychom potřebovali víc takových advokátů, protože v této zemi je spousta nešťastných poškozených lidí, kteří neměli to štěstí na Altnery, a prohráli zjevně , podle selského rozumu, i vyhratelné soudy. Já jsem jeden z nich....

0/0
13.4.2016 13:16

Re: Dobré mravy ČSSD?

Hodně pravdy na tom je, ovšem s tím zrcadlem, být to zrcadlo dokonalé, neměli bychom problémy s vetřelci. Nebyli bychom zadluženi. A to Švýcarsko? Snad volit nové strany, staré poslat do sběru anebo kriminálu a pečlivě si pohlídat aby se nám nestěhovali staré tváře do nových stran.

0/0
13.4.2016 8:35

Re: Dobré mravy ČSSD?

Hmmmm, dobře jste jim to nandal! Souhlas.........

0/0
13.4.2016 8:28

Bojovnost??

Tato extremistická strana bojuje už nějakou dobu proti vlastnímu národu, proti této zemi. Vyvlastnit, rozpustit.........

0/0
13.4.2016 8:24

Re: Dobré mravy ČSSD?

Jde o způsob vytvoření vlády a hlavně o možnost občanů se k této vládě vyjadřovat. Pokud již hovoříte o švýcarských politických stranách, potom vězte, že ty hlavní, tuším, že jich je pět, podepsaly před více než 50 lety smlouvu (něco na způsob naší nedávné opoziční smlouvy) v tom smyslu, že budou v zásadních věcech týkajících se fungování státu postupovat společně a nebudou si házet klacky pod nohy, jak je tomu zejména u našich stran. Zejména Vaši třetí větu by zcela obrátil.Morálka celé společnosti je zrcadlovým obrazem politického systému a zejména politických stran a jejich politiků. Když totiž lidé vidí, že sami politici (Kalousek, Bursík, Kocáb, Štětina) vyřvávají po ulicích a táhnou na Hrad davy duševních ubožáků, jak myslíte, že se asi ti slabší z nich zachovají? Stejně a to obecně ve všech případech. Vaše zvolání v závorce je jen výmluvou politických stran a jejich snaha svalit na občany své neúspěchy.

0/0
12.4.2016 18:30

Re: Dobré mravy ČSSD?

Stále mi není jasné, jak by ta změna systému měla podle Vás vypadat! I ve Švýcarsku, s velkou mírou přímé demokracie, přece strany, jak známo, existují! Mimochodem si myslím, že morálka a úroveň politických stran, potažmo politiků u nás je jen zrdcadlovým obrazem celé společnosti! ( Každý stát má takovou vládu, jakou si zaslouží! - Na tom je hodně pravdy!).

0/0
12.4.2016 15:35

Re: Dobré mravy ČSSD?

Máte pravdu, pouze bych si dovolil podotknout, že v podobných , s prominutím, sviňárnách, nejede jen ČSSD, ale všechny parlamentní politické strany. Všechno je to ovšem důsledek obecného systému, postaveného na "volné soutěži" politických stran podle čl.5 ústavy. Oproti době před rokem 1989 došlo pouze k jedné, nepatrné změně. Zatímco před listopadem 1989 okrádala občany jedna politická strana, v současnosti okrádají občany všechny tsrany, účastnící se oné "volné soutěže", rozumějte "boje o moc a nadvládu nad občany státu".Pro běžné občany se toho, neuvažujeme-li svobodu cestování, až tak moc nezměnilo. Před listopadem 1989 byli okrádáni KSČ, dnes jsou okrádáni ČSSD, KSČM, KDUČSL, ODS a TOP 09. Všechny tato strany se totiž, doplněny o ODA, OH, SPRRSČ, SZ a VV zásadním způsobem podílely na astronomickém zadlužení státu, které dnes již činí cca 1,6 bilionu Kč. Z tohoto vyplývá jediné. Politické strany se ukazují zcela neschopnými řídit stát. Je nutno změnit systém.

0/0
12.4.2016 13:02

Dědictví????

Kauza Altner je neblahým dědictvím devadesátých let? To není příčina vzniku této kauzy. Skutečnou příčinou je skutečnost, že ČSSD nechtěla zaplatit za služby, které se jí od advokáta dostalo a částku, která byla předmětem platné smlouvy.. Neplatit poskytované služby se totiž stalo u nás pravidlem. Málokdo ovšem měl ty nervy a peníze, aby se proti této běžné skutečnosti bránil soudně. Ne tak JUDr Altner. ČSSD zažaloval a spor vyhrál. Že to trvalo 16 let? Nic neobvyklého v ČR. ČSSD dobře věděla do čeho jde. A teď nechť platí, dokonce cca 17x více než měla platit původně.

0/0
12.4.2016 12:50

J. Poděbradský

Dobré mravy ČSSD?

Tak Zeman podepsal smlouvy, že když Altner vysoudí Lidový dům, nedostane palmáre, ale podíl 10%.Zeman tím nic neriskoval a mohl jen získat! Dotud je vše v pořádku, včetně oboustranně dohodnuté penalizace ! ČSSD vyhrála Lidový dům a potom zjistila , že 10% je nějak moc a nezaplatila! Prostě sfiňárna hodná sfiní......Navíc Altner musel zaplatit daň z vystavené faktury aniž dostal zaplaceno.... ...!! A to není sfiňárna ??? Prostě socani kudy chodí tudy kradou!

0/0
12.4.2016 12:20