Diskuse k článku

Katolická církev není boháč, ale má jeho mentalitu

„Katolická církev z restitucí žádné dobro neměla a nemá. Navíc se od svého prvotního poslání velmi vzdálila,“ říká v rozhovoru bývalý šéf Fondu národního majetku Roman Češka, šestnáct měsíců hlavní ekonom Arcibiskupství pražského.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Stržanovský 26.2.2020 12:27

Společnost se mění a jelikož církev za dobu své existence nastřádala obrovské množství věcí, které nyní považujeme za kulturní památky, tak se o ně také jako každý jiný majitel stará. Ve středověku se klidně zboural gotický klášter a postavil barokní jako novostavba. Teď je jiná doba a po církvi se žádají nové věci. Každý si tak najde svoji parketu a někdy se tomu říká společenská smlouva. Takže pan Češka mudruje zbytečně.

L. Kašparová 10.2.2020 9:53

Já jsem na rozdíl od pana ekonoma u římských katolíků prorockou mluvu zaznamenala. Byl to projev pana Piťhy. Ale o tom se asi nesmí mluvit...

J. Toman 10.2.2020 14:27

Ano, přesně tak, prorocky mluví např. otec Piťha, otec Kuffa a další dnes "nepopulární"osobnosti, například též prorocky mlčí trapisté v Novém Dvoře. Myslím, že se pan Češka nechal semlít pobytem na arcibiskupství a dopustil se častého omylu, že si zaměnil církevní hierarchii s církví celou.