Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

M. Sekanina
změnit ikonu

Zbývá 2000 znaků.

Položky označené * jsou povinné

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 9.12.2017 22:52
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Církve = realitní firmy

odhaduji, že po roce 2049 budou církve spíš větší realitní firmy s tisícovkou duchovních = zaměstnanců = věřících. Budou spravovat, zpřístupňovat a pronajímat svůj mnohdy historicky cenný majetek a to může být dobře, ne?

Byl bych skepticky k podnikani cirkve

Prostredi je znacne konkurencni, takze firmy jsou nuceny velmi kontrolovat sve naklady, aby dosahli alespon nejakeho zisku. Cirkve maji ohromne naklady navic v tom, ze musi platit i ekonomicky neproduktivni cinnosti duchovniho charakteru plus ochrany pamatek, o ktere se ted musi starat sama. Je pravda, ze dostala dost mekky polstar ve forme penez i nemoviteho majetku, ktery muze rozprodavat, ale dluhodobe se okonomicky neudrzi.

Cirkev nema zadne zkusenosti s nedotovanym podnikanim v trznim prostredi. Vetsinu casu vladla jako feudal a take byla castym prijemcem stedrych dotaci od panovniku, slechty, ci bohatych lidi. Na druhou stranu ma dost zamestnancu (reholniku) ochotnych pracovat jen za byt (velmi skromny pokojik) a stravu.

Uvidime jak to dopadne.

Re: Byl bych skepticky k podnikani cirkve

Zkušenosti s nedotovaným podnikáním církve už mají a ŘKC zvláště. Poučení mají nejen z dob před r.1949, ale nyní i od církví z Rakouska, Německa či Itálie. Proto vůbec nejsem skeptický ohledně jejich hospodaření.

Re: Byl bych skepticky k podnikani cirkve

No uvidime, jestli jim zbyde cas, prostredy a energie i na duchovni cinnost.

Nic nového

Církev dovedla vždycky šetřit a hospodařit, což dráždilo bohaté i chudé.

Re: Nic nového

I proto zavedla celibát.Ať se o pokračování pána tvorstva starají ti druzí.