Kalousek: Zatčení Ratha je jako tchýně v propasti ve vašem autě

Ministr financí má ze zatčení jednoho ze svých nejtvrdších politických soupeřů rozporuplný pocit.

V souvislosti se zatčením sociálnědemokratického hejtmana Davida Ratha ČESKÁ POZICE doporučila ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi, aby dnes výjimečně porušil abstinenci a oslavil vzetí jednoho ze svých nejtvrdších politických soupeřů do vazby panákem. Naše SMS zpráva zastihla ministra financí v Bruselu, kde vede důležitá jednání.

„Mám z toho rozporuplný pocit, jako když vaše tchýně padá do propasti ve vašem autě. Na jednu stranu mám obrovskou radost, že policie odhalila tak závažnou trestnou činnost, na druhou stranu mne dnes odpoledne čeká důležité setkání s eurokomisařem pro regionální politiku Johannesem Hahnem. Čekal jsem, že nám Evropská komise brzy uvolní peníze. Ale co mu teď jako český ministr financí odpovím, když se mne náhodou zeptá, kvůli čemu policie zavřela hejtmana Středočeského kraje?“ odpověděl Kalousek.

Zatčení Ratha mimo jiné kvůli poškozování finančních zájmů Evropské unie je z hlediska čerpání evropských dotací pro Českou republiku špatnou zprávou. Jde o ohromnou ostudu, kterou budou muset čeští vládní politici svým kolegům v Evropské komisi podrobně vysvětlovat.

Případ zatčení Davida Ratha a dalších sedmi lidí podrobně sledujeme v samostatném článku.

Počet příspěvků: 3, poslední 17.5.2012 04:18 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.