Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Kusák 31.8.2020 10:23

Nevím, nevím. Historie by se neměla narovnávat, a to platí i o historických postavách. Socha zmizela v propadlišti dějin, ať už spravedlivě nebo pod vlivem emocí. S tím se nedá nic dělat. Do jedné řeky dvakrát nevstoupíš. A sochy by tu měly být pro lidi. Zeptejte se většiny, kdy byl onen Radecký. Málokdo vám odpoví. Ani tu písničku už neznají. A samozřejmě, že i opětovné stavění sochy vyvolá emoce. Ale cenu mají jen ti alespoň trochu znalí, těch bude zlomek. Tak bych raději něco aktuálního, třeba symbol boje proti nacizmu nebo obecněji, proti diktaturám všeho druhu.

V. Kovářík 31.8.2020 11:09

No, také nevím, nevím. "Ani tu písničku už neznají?" Přiznám se, že ani já ne. A docela rád bych nějakou znal. Já znám jen Pochod Radeckého od Johanna Strauße.

J. Škodák 31.8.2020 19:59

Ten pochod Radeckého od Sträuße zná celý kulturní svět, protože se vždy hraje na vídeňském plese v opeře, který sledují i desítky miliónů diváků v přímém přenosu v Číně.

J. Škodák 1.9.2020 17:05

Kusáku, Vy skutečně nevíte!Historii nikdo rozumný nechce narovnávat, ale očistit od mýtů a lží, kterými ji zaneřadili různé ideologie a nacionalismus. To vše ovlivňuje pohled do historie, který je důležitý i pro budoucnost!!Do propadliště dějin patří všechny ty mýty a lží, protože hodnoty zůstávají. To co je hodnotné a bylo znehodnoceno tak je třeba očistit a vrátit tam kam patří. Lžete Kusáku, ta socha nezmizela v propadlišti dějin!A to chcete, abych Vás oslovoval pane?