Diskuse k článku

Jiřina Šiklová: Nebojím se uprchlíků, ale fašizace zevnitř

Socioložka Jiřina Šiklová z lidí, kteří prchají z Blízkého východu, strach nemá. V rozhovoru pak říká, že se obává něčeho jiného: „Mám strach, že se tu mohou začít uplatňovat některé fašistické nebo pseudofašistické skupiny.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Kocour Mesie

Ach ta naše Jířa

Stále si myslí že má co říct mladým studentům - třeba o tom jak chtěla KSČ změnit zevnitř - proto zůstala korytu co nejblíže. Zdalipak přibližuje studentské obci že za většinou zvěrstev která komunisti napáchali v rámci tzv. "Revolučního zákvasu" - kdekoli na světě stáli židé. Snad jediný kdo z komiunistických elit nebyl žid byl gruzínec Džugašvili. Za něho se teď všichni skovávají - my nic to Stalin. Její nestydatost s jakou se stale prezentuje je neuvěřitelná . Dělá tak bezděčně hezkou reklamu fakultě sociálních věd na Karlovce - co si totiž má člověk z venčí o UK FSV myslet když tam učí takovýto pomatenec ? Zábavné!

0/0
26.1.2016 12:41

J. Pražák

Bojím se zvrácených názorů lidí jako Šiklová.

Největším nebezpečím jsou lidé, kteří nedokáží extrapolovat vznikající poblémy do budoucnosti. Většinou jsou to ti "soft" vzdělaní politologové, sociologové,... Technik umí lépe vyhodnotit možná nebezpečí. Kdyby statik navrhoval most a uvažoval jako Šiklová a spol., tak by asi moc mostů nestálo....

0/0
14.12.2015 9:39
Foto

Kocour Mesie

Re: Bojím se zvrácených názorů lidí jako Šiklová.

Co chcete od kariérního komunisty? Bude to trvat léta - ovšem nebezpečí je v tom ža další generace jim zase mohou naletět - ptorože nebudou tušit o co jde. Stačí si přečíst na netu Henry Ford - Mezinárodní žid. Z Fordova Deaborn Independent 1920 - tam je vidět "Jak Kdo Viděl Dál".

0/0
26.1.2016 12:48

Bojím se,

že nezodpovědný přístup ke skutečnému řešení skutečných příčin migrační vlny a pseudohumanistické pomáhání všem, místo adresné pomoci skutečně ohroženým a potřebným, nutně a neodvratně k fašizaci povede!

0/0
10.12.2015 16:23
Foto

Babul

Umělci

Mazálci. To jediné umíte.

0/0
8.12.2015 20:45

Šiklová se uprchlíků opravdu bát nemusí

Vysušená Šiklová se uprchlíků už opravdu bát nemusí. Ale měla by být solidární s těmi mladšími a vnadnějšími z její pohlavní skupiny. Z těch si islamisté dělají sexuální otrokyně. I když ani osud třeba jezídek starších 40. let nalezených po zastřelení v hromadných jamách není nic moc. Ani ty však Šiklovou v její intelektuální nadřazenosti nevzrušují.Asi si myslí, že by jim to v jejím případě díky své intelektuální převaze rozmluvila.

0/0
7.12.2015 20:39

Sekernice,

jako za svých mladých let. Čekal jsem od vás, paní Šiklová víc, ale kde nic není ani čert nebere,

0/0
7.12.2015 19:56

Smutné

Čekal jsem moudrost stáří, ale dočkal jsem se jen senilních komunistických pouček. Ještě měla zazpívat internacionálu.

0/0
7.12.2015 12:47

P. Dvořáček 459

bolševikem na věky

zůstane soudružka Šiklová - a nikdy jinak.

0/0
7.12.2015 11:01

J. Lepka

Soudružka nepřekvapí.

Inženýři lidských duší stále vystrkují růžky. Stále se snaží dohnat a předehnat to, co pos.ali v .68 ???

0/0
7.12.2015 10:59

Y. Volny

Taky se bojím,ale všech kdo přesvědčují

celý národ že nejsme vlastenci,ale fašisti.Bojím když slovo neustále dostávají podobné Šiklové,Šabatové,Dienstbieři a Kocábové,Rozumkové,Pánkové,Schwarzenbergové co se za nás dokonce stydí...řada těch pomatenců je velmi dlouhá.

0/0
7.12.2015 10:51

šiklová?

Lidi, kteří jsou takhle mimo, je třeba přejít jako psí razítko u cesty.

0/0
7.12.2015 10:17

Ti mrtví v Paříži to měli podobně.

Těch 130 mrtvých v Paříži to měli možná podobně jako paní Šiklová. Škoda, že se jich už nemůžeme zeptat, jestli nezměnili názor.

0/0
6.12.2015 22:01

Staří známí intelektuálové z KSČ

Pane Houdo, to jste si na téma o uprchlících musel vybrat rozhovor zrovna s paní Šiklovou, starou stalinistickou strukturou?

Ona sice svou minulost celkem úspěšně zatlouká, ale nikdo není dokonalý. A tak jí nakonec huba ujede a po staru lidi s jiným názorem nazývá fašisty. Stejně mluví Kreml o ukrajinské vládě.

Příště si přečtěte něco o intelektuálech v KSČ a rozhovor s nimi veďte jiným směrem.

 

Doporučuji:

http://www.ivtt.net/ukazky/Intelektualove-v-KSC.pdf

0/0
6.12.2015 21:53
Foto

J60i94b 20J79i77b 5344434447127

Životopis Jiřiny Šiklové

Našel jsem zajímavý životopisný pohled na Jiřinu Šiklovou.

Článek se jmenuje:

.

"Einstein bojoval o život Horákové, po její popravě vstoupila Šiklová jako svazačka do KSČ"

.

http://www.rukojmi.cz/clanky/668-einstein-bojoval-o-zivot-horakove-po-jeji-poprave-vstoupila-siklova-jako-svazacka-do-ksc

0/0
6.12.2015 21:42

J. Jelínek

Prosba o pomoc

prosím vážené diskutující, kdo z vás má informaci o nějakém politickém udavači nebo

o někom, kdo s politickým udáváním našich českých lidí souhlasí, pošlete mi

všechno, co o něm víte, samozřejmě zcela anonymně. Zajímá mě, co je to

za lidi, že nenávidí vlastní národ, evropskou civilizaci a kulturu, předem 

děkuji moc všem. mail: udavaci@email.cz

0/0
6.12.2015 21:09

J. Křivan

Re: Prosba o pomoc

Pane Jelínku, Vy si asi děláte legraci, nebo jste se zbláznil.

0/0
6.12.2015 23:38

V. Komárek

A není to

silně poplašná správa, že se z Čechů stávají fašisté??? Není to už na žalobu???

0/0
6.12.2015 20:51
Foto

J77i79b 60J32i94b 5454294177657

Re: A není to

Samozřejmě, že to pomluva je, ale víte přeci proč má paragraf takový tvar, jaký má?

Holt už to v tom našem „právním státě“ je tak zařízeno, že když dva dělají totéž, není to vždy totéž. Nebo jinak. Co je dovoleno panstvu není dovoleno plebejstvu. Teda, ne že by Jiřina Šiklová byla ono panstvo, spíše lokajstvo, ale když zastává ten jediný „správný“ názor, tak si může dovolit prakticky cokoliv.

.

(o plebejcích a lokajích zde:

http://www.novarepublika.cz/2015/11/plebejci-lokajove.html )

0/0
6.12.2015 21:39

B. Rudolf

Myslím si, že paní Šiklová by se měla více zajímat o reálie,

Myslím si, že paní Šiklová by se měla více zajímat o reálie, ale v jedné podstatné věci s ní souhlasím. Za největší (bezpečnostní) riziko pro naši zemi považuji šíření strachu, hysterie a nenávisti. Pokud tomuto propadneme, pak Vaše potomky čeká velmi bolestná budoucnost.

Reálie radostné nejsou, ale nikdy bychom neměli přestat rozlišovat mezi islámem a islamismem. Islám je náboženství jedné a půl miliardy lidí, zatímco islamismus je jeho radikální podoba vedoucí a k terorismu a do středověku.

Obavy mám také z toho, že oblast pod vlivem ISIL se změnila v místo, kde nejefektivnějším způsobem přežívání je připojení se k násilí. Z toho samozřejmě obavy mám. 

Ale daleko největší obavy mám (podobně jako paní Šiklová) z toho, že naletíme na taktiku Islámského státu, jejímž cílem je vyvolání slepé nenávisti mezi muslimy a nemuslimy. Měli bychom si umět vážit lidí, kteří prošli značným utrpením a přesto zůstali lidmi.

0/0
6.12.2015 20:37

Re: Myslím si, že paní Šiklová by se měla více zajímat o reálie,

Rozlišování mezi islamismem a islámem je největší demagogií současné debaty. Islamismus JE islám, dokonce islám extrémně radikálně žitý, je to islám proroka Mohameda, což je samozřejmě vzor života každého muslima. Mohamed nebyl ani Ježíš ani Buddha, byl to válečník a jeho ruce byly poskvrněné potoky lidské krve, o čřemž žádný historik nepochybuje. Samozřejmě, v islámu existuje mnoho druhů "spiritualit", způsobů, jak islám žít. Ale krvavým mohamedovským islámem je reálně islám Islámského státu. Což bohužel platí i naopak ... umírněný islám je vlastně jen vlažný islám.

0/0
6.12.2015 20:51

B. Rudolf

Re: Myslím si, že paní Šiklová by se měla více zajímat o reálie,

Mýlíte se! Islám podobně jako křesťanství prošel různými fázemi svého vývoje a má více podob. Pan Benjamin Kuras dokonce mluvil o "něžné podobě islámu" z doby, kdy pracoval ve Svobodné Evropě a setkával se tam s muslimy z Indonésie. Vy pravděpodobně takové muslimy, kteří se chovají jako lidské bytosti, zatracujete a spíláte jim, že to nejsou praví muslimové.

Za vzorové muslimy naopak považujete šílené vrahy. A zdůvodňujete to demagogickou interpretací textů vytržených z kontextu. Podobnou interpretaci islámu jako Vy uznávají teroristé na základě četby knih typu: "Islam for Dummies" (čili "islám pro ty, kdo neradi přemýšlejí").

Nevnucujte prosím muslimům zvrácenou ideu, že jediný dobrý muslim je šílený terorista. 

Naopak, slušné lidi (včetně muslimů) musíme před šílenými teroristy a před nelidskými prvky práva šária neohroženě chránit.

0/0
6.12.2015 21:12

J. Schneider

Re: Myslím si, že paní Šiklová by se měla více zajímat o reálie,

Ještě jednou všechna čest, pane Rudolfe! "Islam for Dummies", to je přesně ono, čeho je pán čtenářem. Je příznačné, že islám a islamismus ztotožňují pouze islamisté a islamofobové. Jsou si strašně blízko svým viděním světa!

Nedávno se prý jeden takový ťululum nechal nachytat špekem, že prý po ovládnutí Evropy islámem naše děti budou nuceny používat arabské číslice ... a ten pablb ječel "to nikdy!"

Pointou celé této situace je to, co řekl Amichaj Magen (z protiteroristického institutu v Hercliji) v rozhovoru pro LN (7.6.2014) "Bojujeme o mysli a duše muslimů, i v Evropě. Ale džihádisté taky."

0/0
6.12.2015 21:35

Re: Myslím si, že paní Šiklová by se měla více zajímat o reálie,

Pane Schneidere, bohužel se mýlite, i když rozumím, že je to tak politicky korektní. Islamismus je jednou z forem radikálního islámu, je to dokonce jedna z forem, která se krvavému islámu proroka Mohameda velice blíží. každé náboženství považuje za vzorovou postavu věřícího svého vlastního zakladatele. Ale Mohamed nebyl ani Ježíš ani Buddha. Byl to válečník, svedl za svůj život skoro stovku bitev, na jeho rukou byla lidská krev. Samozřejmě, že většina muslimů nežije svou víru tak brutálně jako ji žil Mohamed a podle jeho vzoru i Islámský stát. Ale to vůbec neznamená, že je možné si nalhávat, že islamismus není islám. A že - a v tom tkrví obrovská napodobovací síla islámu IS -  umírnění muslimové jsou vzhledem k zakloadateli svého náboženství ... vlažní muslimové :o(

P.S.: Samozřejmě jsem ale tomu rád a že máme bojovat o duše těchto umírněných/vlažných muslimů, naprosto souhlasím. Leč nalhávat si politicko korektně různé nepravdy nám neumožní spatřit situaci, jaká je.

0/0
7.12.2015 11:17

Re: Myslím si, že paní Šiklová by se měla více zajímat o reálie,

Musíte si, pane Rudolfe, ve svém rozčílení pořádně číst, co píšu. Neříkám, že islám nemá mnoho podob, jak žít jeho spiritualitu. Pouze říkám, že islamismus je jedním ze způsobů, jak islám žít, a proto JE islámem. Islamismus představuje dokonce extrémně radikální islám. A bohužel současně islám, který se může relevantně odvolávat přímo na život proroka Mohameda jako na svůj vzor. Mohamedův islám bohužel krvavým islámem byl stejně jako je krvavým islámem islám současného Islámského státu.

Vůbec tedy netvrdím, že dobrý muslim (dobrý ve smyslu obecného dobra) je šílený terorista. Pouze říkám, že muslimský terorista je muslim kopírující ad extrémum život krvavého válečníka Mohameda. Mohamed svedl za svůj život bezmála sto bitev a na jeho rukou byla lidská krev, o tom žádný historik nepochybuje. A co se týče umírněných muslimů? Kéž by takoví byli všichni a souhlasně s vámi je nazvu "dobrými". Leč to jsou muslimové, kteří nežijí svůj islám podle života zakladatele jejich náboženství (naštěstí

0/0
7.12.2015 11:09
Foto

K44a53r83e85l 13P41l19í48h33a22l 2629835498961

Re: Myslím si, že paní Šiklová by se měla více zajímat o reálie,

Nejsem znalec islámu, ale právě tady chybí to přiznání si, že křesťanská Evropa byla zvěrstvo nad zvěrstvo, Bible ne-Bible. Nejvíce šokující je, jak tak historicky, národnostně či kulturně nesmírně bohatý region neumí řešit situaci jinak, než jako když uděláte slona skladníkem ve skladě porcelánu.

0/0
6.12.2015 21:13

Re: Myslím si, že paní Šiklová by se měla více zajímat o reálie,

I křesťané žili svoji víru agresivně, ano, je to tak. Ale to byl vždycky problém, jak to sloučit s životem zakladatele křesťanství Ježíšem. Zabíjení v křesťanství se vždy považovalo za skandální (což ovšem vedlo mimo jiné k hledání formulací podmínek spravedlivé války a následně základů současného mezinárodního práva) a je to považováno za skandální až do dnešní doby (viz žehnání vojákům či zbraním). Ale islám je úplně někde jinde - tam žádný problém nikdy nebyl!! Mohamed zabíjel, proč by nemohli muslimové? Zatímco vraždící křesťan se jen opravdu velkými myšlenkovými veletoči může odvolávat na Ježíšův život, vraždící muslim se na Mohamedův život může odvolávat bez jakýchkoliv problémů ... ! :o(

0/0
7.12.2015 11:22
Foto

K13a95r96e70l 62P17l91í70h65a65l 2439485128431

Re: Myslím si, že paní Šiklová by se měla více zajímat o reálie,

Ano, pochopil jsem to tak, že potíž je hned u zdroje. Jen si dovolím upozornit, že křesťanům trvalo mnoho staletí, než přestali vést války pro náboženské příčiny. A když už je nevedli z těchto příčin, vedli je nadále a hojně už jen z příčin světských. Tím naznačuji, že je vcelku jedno, co dělal prorok před tisíci lety - lidé se chovají jako zvěř nezávisle na tom. A že je v relativní Evropě klid tři čtvrtě století? No, to není zásluhou prozření, ale jaderných zbraní. To je ten opravdový Ježíš.

0/0
7.12.2015 18:02

ze se nestydite ...

proboha vas prosim, proc musite porad chodit za soudruzkou siklovou, aby vam sdelovala svoje radoby rozumy? ausgerechnet ona bude mluvit neco o fasizaci, a vy to vesele zverejnujete, jako kdybyste netusili, ze komunismus a fasismus jsou dve vetve tehoz stromu ... snad abyste si vybirali k zaplniovani drahocenneho prostoru ty, kteri o veci neco vedi, a ne ty, kteri odpovidaji zastraralymi, dneska uz dost pachnoucimi, frazemi? ale ano, ona byla disidentka: v mocenskem boji uvnitr komunisticke strany se primkla ke skupine, ktera nakonec prohrala ... byla a dodnes je komunistkou, a jestli civilizovany svet pohrda fasismem, mel by pohrdat i komunismem ... a ne davat jeho predstavitelum prostor k zvaneni ...

0/0
6.12.2015 19:33

B. Rudolf

Re: ze se nestydite ...

Víte, nikdy jsem komunisty neměl rád, ale, abych někoho shazoval a nedopřál mu sluchu za to, že kdysi byl komunista, to by mi připadalo nefér.

Pokud nemáte věcné argumenty, pak Vám samozřejmě nezbývá než poukázat na její dávno odčiněnou komunistickou minulost. Ale je to poněkud nevkusné!

0/0
6.12.2015 20:46