Ceska Pozice

Jiří Uklein povede od ledna Kancelář Senátu

Bývalý ředitel Úřadu práce Brno-město Jiří Uklein byl vybrán do kancléřské funkce v Senátu ze čtyřiceti zájemců.

Novým vedoucím Kanceláře Senátu bude od ledna Jiří Uklein, dosavadní zástupce ředitele inspektorátu České obchodní inspekce pro Jihomoravský a Zlínský kraj. Jeho výběr z pěti finalistů v úterý na návrh předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD) schválil senátní organizační výbor. Celkově se na místo hlásilo 40 zájemců.

Mezi další uchazeče patřil vrchní ředitel sekce mezinárodních vztahů a evropských záležitostí ministerstva školství Jindřich Fryč, manažerka Centra podpory inkluzivního vzdělávání Kateřina Štěpánková a bývalá senátorka Helena Rögnerová. K favoritům se pak řadil předseda okresní organizace ČSSD Jan Morávek, který pracuje jako asistent poslance Jana Hamáčka a senátora Josefa Řiháka.

Pětačtyřicetiletý Uklein vystudoval na brněnském Vysokém učení technickém obor ekonomika a řízení, v roce 1999 získal doktorský titul na Mendelově univerzitě v Brně. Byl ředitelem ostravské pobočky Živnostenské banky, poradcem šéfa někdejší společnosti Efcon, která se věnovala informačním technologiím, a v letech 2004 až 2010 ředitelem Úřadu práce Brno-město. V čele úřadu skončil poté, co jej odvolal náměstek ministra práce a sociálních věcí Vladimír Šiška.

Místopředseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS) doufá, jak řekl ČTK, že nový kancléř dokáže s pomocí dvou set zaměstnanců nadále zajistit senátní servis a že nebude dělat politické rozdíly mezi jednotlivými kluby.

Uklein, jenž hovoří anglicky a německy, ve funkci nahradí Františka Jakuba, který se rozhodl ke konci listopadu po šesti letech ve funkci skončit. Podle Štěcha Jakub odchází po vzájemné dohodě.

zpět na článek


© 2022 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.