Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 7
  • Poslední: 28.4.2015 22:34
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Euro vs. kč

Zeman ani ČNB nemohou sami o sobě zavézt Euro, na to byste museli si rozhodnout v referendu

S námahou jsem přečetl polovinu

P. Rusnok na začátku sdělí, že současnou měnovou politiku budou udržovat, aby se dařilo udržovat pracovní místa a nějaký růst ekonomiky. Pak si vzpomene, že podle ústavy hlavním úkolem ČNB je cenová stabilita a hospodářskou politiku přehodí na vládu a raději ji ani nekomentuje. Rozhodnutí o přijetí Eura je na zákonodárcích, tak proč se p. Žižko, pořád na to ptáte p. Rusnoka? Koruna by samozřejmě nadále posilovala vzhledem ke kvantitativnímu uvolňování spuštěnému ECB. Samozřejmě jsme se nic nedozvěděli o tom, jaké výhody a nevýhody přináší změny kurzu koruny, tedy nejen že existují exportéři a dovozci, ale také zahraniční majitelé firem beroucí dividendy a stejně tak ti čeští investující venku, spotřebitelé atd. P. Rusnok je typický účetní ekonom opakující klišé, která slyšel od jiných rádoby ekonomů. ČNB si hraje na důležitý prvek tvořící hospodářství, kterým ale není. Je pouze dozorovým orgánem a to ty kluky velmi žere.

sazka

Vsadil bych se, že EURo už dlouho nebude!

Re: sazka

Až nebude Euro ani banksteři, nebudete se tak trochu nudit?

Re: sazka

nebudu, sfini je ve svete dost, tak je budu jebat

Re: sazka

Je. A když jedna zmizí, objeví se druhá. Máte alespoň stranickou průkazku, aby Váš boj proti vepřům měl efekt? Obávám se, že vepřům je naše diskuze ukradená a tudíž se nad jejím obsahem nezamyslí.

Re: sazka

stranickou prukazku ma kazdy, a tady se jedna jen o uvolneni stresu. prasata se kopou jinak