Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 7.2.2016 11:39
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Nový guvernér stojí jen třicet stříbrných

Jiří Rusnok skutečně za víc nestojí. Dokázal to tím, že nás jako president asociace penzijních fondů ČR prodal bankám. Udělal to navzdory faktu, že znak lepší řešení důchodové reformy. Více v článku: Příběh jednoho bankéře. Dostupné např. na adrese: http://sociologie.netstranky.cz/6-cast-pribeh-jednoho-bankere.html

Rusnok odborník?

Na první dotaz, zda by se koruna mohl vrátit rychle na předintervenční úroveň: "My jsme vždy říkali, že nebudeme tolerovat nějaké prudké výkyvy." A co byla intervence? Hned po té v druhé otázce říká: "Prudké výkyvy ničemu neprospívají." Nebo kousek dále na otázku, zda není ale přece jen problém, když se při intervencích utrácejí stovky miliard korun, odpovídá: "Především nesouhlasím se slovem utrácejí. Ty peníze nevyhazujeme. Nakupujeme eura". Aha, takže když si Rusnok zajde do obchodu a nakoupí, nevzniká mu útrata... Dál to nemá cenu číst. Ekonom na baterky.

Re: Rusnok odborník?

PS: zapomněl jsem dodat otázku, jakou směnnou hodnotu budou mít ta eura, až se kurz uvolní?

Re: Rusnok odborník?

Spravedlivý kurs by byl 1EUR : 10 Kč. Kdypak jej chce pan Rusnok dosáhnout? Bude to v reálném čase?

Re: Rusnok odborník?

Máte odvážnou představu o kurzu... ČNB patrně připravuje půdu pro EURo. Jen nám to asi nechtějí říct.

Re: Rusnok odborník?

Odvážný? V Německu je průměrná mzda přes 3 000 EUR, u nás cca 26 000Kč, u nás důchod cca 12 000 Kč, u nich kolem 2 000 EUR. Životní náklady jsou cca stejné. Nejlacinější bydlení je v Bauzenu a okolí cca 300 EUR.

Takže kurs je reálný, kdysi se počítala 1 DM 10 Kčs, a to se již 25 let rozvíjíme a dle politiků, 25 let stále stejných, se máme pod jejich neomylnou taktovkou furt líp a líp.

A račte si srovnat řady - 1918-1938 - životní úroveň rostla. 1945 - 1989 - životní úroveň rostla. A teď?