Jiří Baumruk našel nový job, ministr Josef Dobeš supertělocvikáře

Ministerstvo školství chce zavést celoroční klání škol ve florbale či basketbalu. Manažerem je někdejší radní České televize.

Ministr školství Josef Dobeš změní i český tělocvik, najal si Jiřího Baumruka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr školství Josef Dobeš změní i český tělocvik, najal si Jiřího Baumruka. | foto: © ČESKÁ POZICEČeská pozice
Ministr školství Josef Dobeš změní i český tělocvik, najal si Jiřího Baumruka.

České školství se otřásá v základech. Po změnách v oblasti financování, sexuální výchovy či výuky k vlastenectví chce ministr školství Josef Dobeš (VV) změnit i tělovýchovu. Do škol plánuje zavést celoroční sportovní pohár škol, který by pozvedl hodiny tělocviku. Podle serveru Lidovky.cz se manažerem nového ambiciózního projektu má stát Jiří Baumruk, někdejší sportovní komentátor a bývalý předseda Rady České televize (ČT).

Baumruk byl v letech 2003 až 2007 mluvčím Prahy 5 (vedené starostou Milanem Jančíkem), členem a předsedou Rady ČT pak od roku 2007 do července 2011. Dle resortní mluvčí se již stal zaměstnancem ministerstva školství.

Český tělocvik není podle Dobeše dostatečně kvalitní. Hodiny navíc sice nepřibudou, ale pojetí tělocviku se má dle citované agenturní zprávy ČTK změnit, aby se děti neznámkovaly „třeba za přeskočení kozy“.

Žáci základních škol by soutěžili ve florbale, středoškoláci v basketbale a nejlepší se utkají v pražském finále. Prvního ročníku by se podle odhadů mohlo zúčastnit 600 až 700 škol. Nápad už ministr přednesl některým školám; ohlasy prý byly kladné.

Na přípravě má Jiří Baumruk spolupracovat s prezidentem České florbalové unie Filipem Šumanem a s vlivným šéfem České basketbalové federace Miroslavem Janstou.

Počet příspěvků: 5, poslední 19.10.2011 09:28 Zobrazuji posledních 5 příspěvků.