Jihočeská ODS hledá hejtmana. Že by senátor Tomáš Jirsa?

Občanští demokraté řeší, kdo nahradí Martina Kubu po jeho odchodu do vlády v čele stranické kandidátky do krajských voleb.

Jihočeská ODS si do čela krajské kandidátky zřejmě zvolí senátora Tomáše Jirsu. Ačkoli o finální podobě se rozhodne až 10. dubna na sněmu v Českých Budějovicích, podle informací ČESKÉ POZICE má největší šanci stát se jihočeským hejtmanem za občanské demokraty právě Jirsa. Ten kandidaturu nevyloučil.

„Je to předčasné. Jsem spokojen s prací v Senátu i jako starosta Hluboké nad Vltavou. Vnímám ale, že lidé z českobudějovické ODS (které Jirsa předsedá – pozn. red.) oceňují moji práci,“ řekl ČESKÉ POZICI Jirsa. Podle něj však existují i další adepti na hejtmanské křeslo: „Vím například o Františku Štanglovi, náměstkovi jihočeského hejtmana, kterého také podporuji. Určitě se ještě objeví další jména. Nic není rozhodnuto,“ doplnil Jirsa.

Podle stranických pravidel by měla oblastní sdružení navrhnout adepty na krajskou kandidátku v posledním březnovém týdnu a pořadí politiků na kandidátce určí regionální sněm v dubnu.

Až do loňského listopadu se počítalo s tím, že lídrem pro podzimní krajské volby bude šéf jihočeské ODS Martin Kuba. Toho však předseda občanských demokratů a premiér Petr Nečas vytáhl do vlády na post ministra průmyslu a obchodu.

„Myslím, že je to jasné a že to Jirsa dostane. V posledních volbách přesvědčivě zvítězil nad sociálnědemokratickým expremiérem Vladimírem Špidlou. A to lidi ve straně respektují,“ řekl ČESKÉ POZICI senátor za ODS, jenž si nepřál být jmenován. Podle něj by také nemělo vadit, že Jirsa bývá spojován s vlivným jihočeským podnikatelem, členem výkonné rady ODS a místostarostou Hluboké nad Vltavou Pavlem Dlouhým.

Počet příspěvků: 1, poslední 14.3.2012 02:47 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.