Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Zima 9.3.2020 20:12

Ne že by pán neměl v lecčems pravdu, ale východiska k řešení, která předkládá jsou chybná. Při dnešním počtu obyvatel nelze omezit tak významně spotřebu, aby to mělo zásadní vliv na emise. Řasy pohlcující CO2 z elektrárny jsou žvást. Co takhle místo té fosilní elektrárny postavit jadernou? Pán pláče nad devastací lesů, ale v EU je tzv. biomasa tj. česky spalování dřeva považována za bezemisní zdroj. Pán též cudně zamlčuje, že k devastaci lesů v rozvojových zemích (právě na tom Borneu) dochází zejména proto, aby se uspokojila poptávka po surovinách k biopalivům (palma olejná), které jsou též propagovány jako ekologický přínos.

Jediný způsob jak omezit emise je masivní rozvoj jaderných technologií a používání moderních technologií v zemědělství v uzavřeném cyklu a pěstování geneticky modifikovaných plodin aby se zásadně omezilo hnojení umělými hnojivy a snížila plocha zemědělské půdy.

J. Kucirek 10.3.2020 8:52

Uhlíkova stopa. Nejlepe nam to ukazal COVID 19 v jehož důsledku se omezila, nebo zastavila hospodarska cinost v oblasti čínského Wu-chanu. satelitni snimky pred a po. Obloha cista, znecisteni ovzdusi nikde. Co to znamena? Moc lidi na teto planete a prognosy o 10-15 miliardach obyvatelstva v nekolika malo desetileti, neprivedou nikoho z rovnovahy. Zvlastni! Jedina cesta vede, snizenim spotreby, pryc od konzumni spolecnosti a pouzivani vyrobku s dlouhodobou zivotnosti a vyrabet v miste spotreby. To ovsem jde proti zasadam kapitalistickeho systemu, ktery zna jen rust a zisk. Slovo deflace vyvolava pozdvižení.

J. Kalina 9.3.2020 11:10

vyšší koncentrace CO2 mění nutriční hodnotu obilí. o.k. JAK?? Takže lepší nějaký les než žádný? Že to nedochází ekologům v ŠNP. Smrkový les tam žere kůrovec a listnáče nikdo nesází. Už tam dávno mohly být oblasti s 20-30 let starým smíšeným lesem. kdyby to dali do rukou lesníkům s tím, že musí bojovat proti kůrovci jak umí, ale zalesňovat listnáči, tak by to bylo v pohodě. Až by to tam bylo smíšené, tak bych to případně vyhlásil za bezzásahové, ale ten druh zásahu, že to dám do rukou zeleným bych stejně neriskoval.

J. Farda 10.3.2020 11:38

Vysázené nejen listnáče ničí přemnožená spárkatá, kterou si - tedy ne v NP Šumava - pěstují myslivecké lobby jako zdroj masa a brojí proti vlkům a rysům. V Sasku to jde, bo tam myslivcům zeleným, převážně postpartajní "šlechtě", navázané jako u nás na politiky, jejich privilegia zkrouhli. ;-)https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesi-chteji-od-sasu-opisovat-v-peci-o-les-politici-se-brani-91367?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu