Jeden z nejdražších bytů v Česku našel kupce

Luxusní byt v pražské Myšák Gallery koupila firma, v jejíž dozorčí radě jsou lidé z Natland Group.

Po dlouhé době se konečně prodal jeden z nejluxusnějších bytů, jež byly v Česku nabízeny k prodeji. Lidové noviny (LN) informovaly o tom, že kupce konečně našel  více než třistametrový mezonetový byt v Rezidenci Františkánská zahrada nad Myšák Gallery u Václavského náměstí v Praze. Původně se nabízel k prodeji za 90 milionů korun, podle LN ale není zřejmé, kolik za něho nový majitel skutečně zaplatil.

Kupcem se stala ani ne dva roky stará akciová společnost Eukaryota, sídlící na pražském Žižkově. Členka jejího představenstva Petra Janáková je na svých osmadvacet let skutečně pilná – podle Lidových novin působí ve vedení dalších 145 (!) společností.

Tím ale zajímavosti nekončí. Jak zjistila ČESKÁ POZICE, předsedou a členem dozorčí rady firmy jsou podle obchodního rejstříku lidé ze známé investiční společnosti Natland Group, jejíž zájmy jsou široce rozkročeny od investic do fotbalu, jako v případě pražské Slavie, přes realitní byznys až po Pražské služby.

Konkrétně jde o Tomáše Rašku, managing partnera Natland Group, a jeho kolegu Jana Koťátka. Oba v dozorčí radě Eukaryoty začali působit od loňského 8. listopadu, tedy od stejného dne, kdy byla do obchodní rejstříku jako jediný akcionář zapsána kyperská společnost First CEE Private Partners Limited.