Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nový 24.8.2020 15:59

Kdyby byly od začátku PET lahve (když už byly povoleny) vratné, mohlo to ušetřit ohromný problém. Čím chudší lidé, tím ochotněji by odhozené PETky sbírali a vraceli do výkupen. Jeden čas se to zkoušelo, PETka měla zálohu 10Kč a rozhodně takové nikdo nevyhazoval do příkopu, lesa nebo kdekoliv jinam. A kdyby ano, hned by ji někdo ochotně sebral. Pořád se blábolí, že ekonomika by měla být až po ekologii, ale v tomto případě to jaksi nikoho nezajímá. Ovšem plastové uchošťoury to zas jo. Ty se musejí zakázat. Zajímal by mě jejich poměr k plastům v PET lahvích

P. Čech 24.8.2020 16:07

Plastová civilizace, to je to nejhorší co na sebe lidi sami ušili.

V. Čihák 23.8.2020 19:06

Využívat Exclusive economic zone /200 NM/ a nikoho tam nepustit to jo, ale postavit čističku či ekologicky zlikvidovat tříděný odpad je problém. Zkuste to vyvážet na Ukrajinu, u nás už na skládky nebereme.

P. Čech 23.8.2020 10:55

Čím více lidských jedinců na planetě Zemi, tím i větší množství jimi produkovaných odpadů.. Zejména v současné "plastové" civilizaci. Tady je prapříčina všeho špatného, co ve svých důsledcích vede ke zničení lidských tvorů samých. Je třeba razantně snížit počet lidí. To ovšem neznamená války. Před časem ukázala způsob Čína. Bohužel od toho ustupuje místo toho, aby přesvědčovala ostatní k následování.