Ceska Pozice

Je to na demisi, paní vicepremiérko!

Osobnosti z menších stran a protikorupčních iniciativ mají v kauze zamlčených příjmů Karolíny Peake vesměs jasno: jde o minelu hodnou rezignace.

 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy foto: © ČESKÁ POZICE, Richard CortésČeská pozice

Vicepremiérka pro koordinaci boje s korupcí Karolína Peake (LIDEM, dříve Věci veřejné) v čestném prohlášení o svých příjmech z roku 2010 neuvedla milionové částky, které získala již coby poslankyně. Podle oslovených právníků tím porušila zákon o střetu zájmů. Celkem 18 milionů korun za prodej luxusní vily přiznala až dodatečně ve čtvrtek 25. října poté, co na případ upozornila ČESKÁ POZICE. Navzdory tomu je na místě se ptát, zda provinění místopředsedkyně vlády není natolik závažné, aby post v kabinetu opustila.

ČESKÁ POZICE se zeptala několika osobností z prostředí protikorupčních iniciativ a předsedů menších „nesněmovních“ stran i opoziční ČSSD, jak kauzu hodnotí. A zda by v případě, že vše nebude řádně vysvětleno, neměla místopředsedkyně vlády podat demisi. Z odpovědí vyplynulo, že Karolína Peake se dopustila zásadní politické minely, a většina z dotázaných míní, že by měla hodit vicepremiérský ručník do ringu.

zpět na článek


© 2021 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.