Japonská katastrofa očima tokijského fotografa

Max Hodges, který spolupracoval s BBC, The Japan Times nebo National Geographic, publikoval snímky z postižených oblastí.

Fotoreportáž z postižených míst, jako bylo Išinomaki, umístil fotograf Max Hodges na svůj web a uvolnil k použití v médiích. foto: © Max Hodges, www.maxhodges.comČeská pozice

Fotoreportáž z postižených míst, jako bylo Išinomaki, umístil fotograf Max Hodges na svůj web a uvolnil k použití v médiích.

Jak vypadá situace v Japonsku? Co se v postižených oblastech děje? Na cestu za Sendai se vypravil i fotograf Max Hodges, jenž žije řadu let v Japonsku a spolupracoval i s BBC či časopisem National Geographic. Navštívil města Nobiru či Išinomaki, kde zachytil příběhy zkázy. Fotografie jsou k vidění na jeho webu maxhodges.com. „Rád by se o svou zkušenost podělil se světem, a proto snímky uvolnil i k použití v médiích,“ řekl ČESKÉ POZICI Jan Rod, Hodgesův kamarád, jenž nyní pobývá rovněž v Japonsku.

Zničené domy, převržená auta, evakuační plány před tsunami a záchranné čluny s lidmi, kteří pomáhají ostatním – takové jsou snímky zachycující realitu severovýchodního Japonska... Na rozdíl od řady světových novinářů a rádobynovinářů nechtěl Hodges spotřebovávat cenné zdroje lidí bez domova. Proto spal v Išinomaki, kde se v základní škole ubytovalo 1200 lidí, raději venku v opuštěném domě a  dovezl si vlastní jídlo i spacák. Drobnost, která by lecjakou novinářskou „hvězdu“ ani nenapadla.

Počet příspěvků: 2, poslední 19.3.2011 10:00 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.