Ceska Pozice

Jak si ODS představuje ozdravný proces

O zlepšení pověsti občanských demokratů se začaly zasazovat osoby jako Pavel Bém, Václav Baštýř, Ondřej Palounek a Jiří Janeček.

Minulý týden ČESKÁ POZICE napsala, že se ODS nachází v největší krizi za éry Petra Nečase. Od té doby se stejnému tématu věnovaly i další deníky a téměř všude zaznělo, že vedení občanských demokratů musí co nejrychleji představit ozdravný program. Dění v ODS za poslední týdny ale ukazuje, že si straníci nevzali tento úkol příliš k srdci.

Připomeňme několik událostí kolem ODS z uplynulých týdnů:

Vysvětlení těchto procesů může být dvojí:

  1. Vedení ODS seznalo, že pokoušet se o vylepšení pověsti vystavováním politiků bez výraznějších škraloupů (jako Jiřího Pospíšila nebo Miroslavy Němcové) nevede ke kýženému efektu zvýšení preferencí, a navrací se k osvědčeným metodám, které ztělesňují právě pánové jako Bém, Šťastný nebo Janeček.
  2. Nebo se iniciativu rozhodli místo váhajícího Nečase a jeho spojenců převzít vlivní zákulisní hráči, kteří skrze různé vyslance testují, zda na jejich pojetí „ozdravného plánu“ uslyší i zbytek strany.

Ať tak nebo tak – o tom, že by výše vyjmenovaní pánové měli ODS vrátit její důvěryhodnost, lze s úspěchem pochybovat.

zpět na článek


© 2021 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.