Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 15.11.2020 8:16

Ikdyž jsou na tom USA co se týče skutečné demokracie mnohem dále než my, o výstavní demokracii si mohou nechat jen zdát. Stejně jako i všude jinde na světě s výjimkou Švýcarska a Lichtenštejnska tam nevládnou občané (demokracie - demos kratos - vláda občanů), ale politické strany. Na celé volební období vždy jen jedna, ale přece. Mají jen jednu nepopiratelnou výhodu a to tu, že nemusí handlovat neschopné a zcela impotentní koalice, které se zákonitě rozpadají již během volebního období. Jsem jen zvědav, zda u nás současná koalice vydrží a nebo zda se rozpadne jako všechny před ní. Je to jev, který nás provází již od roku 1918 a je mi nepochopitelné, že za tak dlouhou dobu nikdo nesáhl zásadním způsobem do systému. Zvláště proto, že efektivní vzor (Švýcarsko) nejen existuje, ale i velice efektivně funguje. V USA to sice není stejné, ale podobné.

J. Ráž 15.11.2020 12:28

Současná koalice je nefunkční, i když jako funkční na venek zdánlivě vypadá, Babiš je unavený muž, který už nemá energii zakrývat hyperaktivitou nedostatky své inteligence a vládu v podstatě neřídí, protože už nemá žádné nápady a o funkčnosti nově sesmolených koalicí na opoziční straně nemá cenu spekulovat. Jestli se vůbec dostane do Sněmovny nesourodý slepenec ODS-TOP09-KDU/ČSL, což by byl malý zázrak, tak se rozpadne do půl roku po volbách a jestli nám pak budou vládnout Piráti se Starosty, což po rozečtení propadlých hlasů nastane, máme se na co těšit.

P. Čech 15.11.2020 14:18

Docela s Vámi souhlasím až na to, zda Babiš má či nemá energii a inteligenci. Podle mne neinteligentní člověk nemůže nikdy dosáhnout toho co on. Neinteligentní člověk se utápí ve všelijakých akcích AntiBabiš, místo toho, aby vymyslel a prosadil jakýkoliv obecně přijatelný program. Podle toho také dopadly minulé volby a ty budoucí dopadnou stejně, pokud politici zejména politických stran nedostanou rozum. Jde v podstatě o to, že jakékoliv truckoalice před volbami nemají žádný smysl a po volbách se zákonitě zase jen rozpadnou. Jediné, co smysl má je spojení občanských hnutí proti všem politickým stranám. Ona totiž programová podobnost těchto hnutí (ANO 2011, SPD, Trikolóra) je veliká a zásadně přesahuje jakoukoliv podobnost "programů politických stran. Pokud ovšem vize těchto stran lze vůbec programy nazvat. Osobně si totiž myslím, že jakýkoliv AntiBabiš nelze za program považovat. Jakékoliv projevy AntiBabiše nejsou ničím jiným, než předsmrtným kopáním kolem sebe. Zásadně jde o to, že p

P. Čech 15.11.2020 14:19

předvolební truckoalice ODS, KDUČSL a TOP 09 sice může dvě strany v PS zachránit, důležitým způsobem ovšem poškodí ODS. To je ovšem nad chápání politologa, jakým je pan Fiala.Toho lze označit za neinteligentního žvanila a ne Babiše.