Ceska Pozice

Jak misterstvo kultury „vylepšuje komunikaci s médii“

Na nádvoří Nostického paláce se chystá letní "hanákiáda". Místo řešení církevních restitucí nebo transformace Národního divadla můžeme zajít do kina.

Mluvčí ministerstva kultury a ředitelka kabinetu ministryně Markéta Ševčíková šla zřejmě do sebe. Nejen vůči ČESKÉ POZICI se totiž zatím důsledně drží přísloví „mluviti stříbro, mlčeti zlato“ a dosud neodpověděla ani na jednu z našich otázek.

Ve tředu však rozeslala zaměstnancům ministerstva kultury dopis, v němž oznamuje, že čtvrtkem startuje speciální projekt Otevřené ministerstvo, jehož cílem je „vylepšit komunikaci MK směrem k médiím a hlavně směrem k veřejnosti.“ (Celý text dopisu publikujeme níže.)

Hm, kulturní program na dvorku ministerstva je pěkná věc a možná i někoho potěší, hlavně veřejnost. Nám by opravdu stačilo, kdyby dělala svoji práci, zvedala telefony a odpovídala na e-maily. Nějak pořád nechápeme, jak problém s tím, že nemáme z ministerstva kultury žádné oficiální informace a že dokonce ani po dvojí urgenci nechodí do ČESKÉ POZICE pozvánky na tiskové konference ani tiskové zprávy, vyřeší letní kino nebo socha Krištofa Kintery umístěná na nádvoří úřadu.

Otevřené ministerstvo může být tak maximálně bederní rouškou, a to ještě hodně průhlednou, která stejně bezradnost a neschopnost úřadu pod vedením milé paní Hanákové neschová.

Na co se ČESKÁ POZICE ptala Markéty Ševčíkové a nedostala odpověď:  

29. dubna

15. května

6. června

Dopis tiskové mluvčí a tajemnice ministryně kultury Markéty Ševčíkové zaměstnancům

Milé kolegyně, milí kolegové, tento čtvrtek - tedy 21.6. - startuje speciální projekt „Otevřené ministerstvo“, jímž chceme vylepšit komunikaci MK směrem k médiím a hlavně směrem k veřejnosti. Brána našeho úřadu v Nostickém paláci proto zůstane od čtvrtka 21.6. až do září otevřena pro všechny přišedší, kteří mají rádi výtvarné umění, hudbu, tanec i divadlo a kteří se zajímají o to, jak ministerstvo kultury funguje a jak napomáhá rozvoji tuzemského živého umění. Během léta se tak na nádvoří Nostického paláce vystřídá několik divadelních i tanečních souborů, kapel a komorních hudebních těles – v polovině července je navíc připraveno letní kino, od července bude na nádvoří a v přilehlé podzemní galerii instalována výstava velkoformátových soch nejúspěšnějších mladých tuzemských umělců s názvem „ Sculpture now!“ Detailní program festivalu „Otevřené ministerstvo“ vám všem rozešlu, najdete jej i na webových stránkách, celý projekt - na což speciálně upozorňuji - zakončíme v září koncertem „Loučení s létem“, jenž bude věnován výhradně pracovníkům ministerstva kultury. To ovšem poněkud předbíhám – celá akce je před námi a byť jsou její cíle navýsost bohulibé, je nabíledni, že do značné míry naruší zažité letité zvyklosti v rámci provozu Nostického paláce a jeho pracovníci se tudíž nebudou vždy cítit zcela komfortně. Prosím proto o zvýšenou trpělivost a shovívavost všechny, jejichž práce se letní festivalové akce dotknou – nebude to jednoduché, ale děláme to především a hlavně pro ministerstvo, tudíž pro sebe.

Největší zátěž nás čeká právě při úvodní akci tento čtvrtek (zahajovací koncert, který proběhne paralelně se zahájením festivalu United Islands). Tato jediná akce je neveřejná, neb je určena především zástupcům politických stran, ministrům a velvyslancům: už od 7.00 začne na nádvoří Nostického paláce montáž pódia a aparatur, kolem poledne bude (rovněž na nádvoří NP) instalován 11metrový 3D objekt sochaře Kryštofa Kintery. Ve čtvrtek proto nebude možno uvnitř Nostického paláce parkovat, program začíná v 17:30 a skončí cca ve 22 hodin. Pódium bude poté odvezeno, socha ale zůstane ve dvoraně až do konce festivalu, navíc k ní do konce června přibudou 3 další, zároveň budou menší objekty instalovány do podzemní galerie. Další akce - už méně technicky náročná a mnohem komornější – proběhne v úterý 3. července, větší změny nastanou až v rámci letního kina před 11. červencem. O všem vás budu průběžně informovat. Na všechny akce je vstup zdarma, pouze na tuto čtvrteční na speciální pozvánky. Nicméně - pokud bude kdokoliv z vás chtít přijít, může - stačí mi to včas oznámit.

zpět na článek


© 2022 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.