Jak ministr Kalousek vypískal poslance Ploce

Píšťalka by pro Kalouska mohla být léčebnou metodou, jak se v návalu stresu a vypětí vyvarovat blikanců.

Historka ze sněmovny. Je tomu právě týden, co David Rath s tváří hráče pokeru komentoval počínání Miroslava Kalouska známé jako „pár facek drzému spratkovi“ a poněkud záhadně zmínil, že ministr financí v prostorách Poslanecké sněmovny pískal na píšťalku. Podle informací ČESKÉ POZICE na chodbě pískal na poslance ČSSD Pavla Ploce, a to s nanejvýš podivnou průpovídkou, která vzbudila podezření o psychické rovnováze pana ministra.

„Šel jsem po chodbě a pan Kalousek mě pozdravil slovy ‚Nazdar Jirko Šlégře‘ a začal na mě pískat píšťalkou,“ sdělil ČESKÉ POZICI se smíchem poslanec Ploc. Spletl si snad nejlepší ministr financí ve střední a východní Evropě poslance Šlégra s poslancem Plocem? „Když jsem končil s projevem na jednání sněmovny, předsedající Vlasta Parkanová mi poděkovala se slovy ‚Děkuji poslanci Jiřímu Šlégrovi‘. Proto si ze mě Kalousek dělal srandu a zdravil mě jako Šlégra,“ vysvětlil situaci bývalý skokan na lyžích Ploc.

Čili žádná aféra, nicméně počínání ministra Kalouska vzbuzuje v posledních dnech jisté obavy. Facky a nevybíravá slova na adresu politiků jen rámují některé epizody, které jsou v životě pana ministra neobvyklé, a vzbuzují u řady politiků i pozorovatelů otázky Kalouskově po zdravotní kondici. Nedávno například i kvůli nevolnosti opustil jednání tripartity. V pondělí se Kalousek zase bez servítku obořil na europoslance Iva Strejčka a Hynka Fajmona (oba ODS), kteří jej kritizovali za nedostatečnou účast na zasedáních ministrů financí EU.

Pískání by však pro Kalouska mohlo být léčebnou metodou, jak se v návalu stresu a vypětí vyvarovat blikanců s pohlavky a nezdvořilými slovy. Na šéfce komise fotbalových rozhodčích Dagmar Damkové pak bude, aby posoudila, zda Kalousek píská rovinu.