Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavík 1.11.2020 11:02

Tak autor této pitomosti je zcela zjevně výtvor soudobého moderního "vzdělání":-/. Takže když poločas rozpadu je 30000 let, tak za 60000 let je to vyřízeno...;-D Fantazie. Milý píp... za ten poločas rozpadu se rozpadne vždy polovina toho, co bylo na začátku, tedy po 1 poločasu rozpadu zbude polovina, po 2 poločasech rozpadu čtvrtina, po 3 poločasech rozpadu osmina a tak dále. Ale v případě vyhořelého paliva jádrem potíží není nějaký štěpný materiál, ale štěpné trosky a zbytková radiace a nebezpečí paliva se odvozuje od nich.

Kromě toho pane Chytrej: pokud tedy někomu za velkou louží nerupne v bedně a neodpálí rakety (a až příliš živě si dokážu představit, jak snadno by to mohl spáchat ten kandidát alzheimerik;-(

 • reagovat
 • nahlásit příspěvek
 • J. Václavík 1.11.2020 11:05

  pokračování: Daleko větší a současný průšvih je to, že asfaltujeme jednu silnici za druhou a tak omezujeme možnosti prostředí vyrovnávat energetickou bilanci odparem vody;-€. Takže máte pravdu v tom, že usilovně pracujeme na sebezničení a na tom, aby si nikdo nevzpomněl na to, kde a co vlastně je.

  P. Pavel 1.11.2020 11:07

  "výtvor soudobého moderního vzdělání" Viděl jste jeho fotku? Vždyť ten chlap je minimálně šedesátník.

  J. Václavík 1.11.2020 21:37

  Tak to jsem nevěděl. Slušnou techniku z té doby ale mít prostě nemůže.