Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
U. Uziv 1.11.2020 10:07

Bylo by zajímavé, kdyby autor stejným způsobem zhodnotil v současné době zcela slepou cestu využití elektromobilů. Jaderné elektrárny elektřinu alespoň snesou srovnání s ostatními zdroji el. energie, elektromobily se na srovnatelnou úroveň se splovacími motory nedostanou nikdy. Tzv. ekologové v současné blábolí o tom, že vědci objeví nějaké nové technologie, které umožní zvýšit efektivitu elektromobilů. Ovšem u jaderné energie žádné nové technologie evidentně neočekávají. Jestli to nebude proto, že tito tzv. ekologové sami nedokážou vymyslet ani ozubené kolo, a jediná jejich schopnost je zakazovat cokoli, co se jim nelíbí, bez toho, aby byli schopni cokoli smysluplného vymyslet.

M. Smrž 1.11.2020 20:36

Vy si opravdu myslíte, že účinnost od ropné studny po kola (W2W) je malá? Ztráty jsou na každém kroku: těžba, doprava, zpracování, doprava, frakční destilace, doprava, spalovací motor: celková efektivita 15-20%. Elektřina, samozřejmě obnovitelná: výroba z FVE, uložení do baterií, elektromotor celková účinnost 80%. Ropa je navíc neobnovitelný zdroj a Slunce tady bude svítit ještě 5 miliard let.

U. Uziv 1.11.2020 21:28

Účinnost elektromotoru nenahradí tu obrovskou neefektivitu při výrobě elektřiny ze slunečního svitu (nutná opakovaná výroba a výměna postupně se vyčerpávajících se fotovoltaických clánků) a ekologické škody při výrobě těchto článků a baterií (s omezenou životností), nemluvě na spotřebu energie při recyklaci článků bateriií a výrobě hliníku, protože bude nutné vytvořit dostatečně dimenzované rozvody, aby to nabíjení těch baterií bylo možné vůbec realizovat. A ropy je a bude kupodivu dost, i když podle některých tzv. ekologů měla být ložiska už dávno vyčerpaná. V pobřežních šelfech jsou stále objevována nová naleziště a celý cyklus těžby, zpracování a využití ropy je dostatečně efektivní na rozdíl od pohádky o elektromobilech, kterou by nezachranilo dokonce ani použití tak efektivních a ekologických zdrojů, jako jsou jaderné elektrárny. Elektřinu je nutné používat tam, kde je to skutečně výhodné a efektivní, stejně tak jako je pro její výrobu nutné používat efektivní zdroje. A jako mobil

V. Novák 5.11.2020 11:56

Rád bych viděl akumulátor s účinností 80%. Prozatím nejúčinnější ukládání elektřiny je v přečerpávacích elektrárnách, kde je nadšeně vítaná účinnost kolem 75%.