Ivan Souček opouští Českou rafinérskou

Po sedmi a půl letech odchází šéf České rafinérské Ivan Souček pracovat do akademické sféry. Od února bude přednášet na VŠCHT.

Ivan Souček bude od 1. února přednášet na Vysoké škole chemicko-echnologické. foto: ČTKČeská pozice

Ivan Souček bude od 1. února přednášet na Vysoké škole chemicko-echnologické.

Koncem ledna opustí podle informací ČESKÉ POZICE místo generálního ředitele a předsedy představenstva společnosti Česká rafinérská Ivan Souček. „Ukončení mého působení je činěno na základě dohody s majoritním akcionářem,“ řekl Souček, který firmu vedl od 1. srpna 2003.Většinovým vlastníkem České rafinérské je s 51 procenty Unipetrol ze skupiny PKN Orlen.

Rozhodnutí o změně v orgánech společnosti má na programu valná hromada České rafinérské, která se bude konat příští týden 25. ledna. Ivan Souček přechází do akademické sféry. Od 1. února bude přednášet na Vysoké škole chemicko-technologické (VŠCHT).

Souček (51 let) vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Moskvě a absolvoval postgraduální kurzy Scuola Superiore Enrico Mattei v Itálii (1989) a DePaul University Chicago/VŠE v Praze (1994). Pracoval v Kaučuku Kralupy, kde se mimo jiné věnoval problematice hodnocení efektivnosti investic a strategického plánování. Od roku 1995 působil ve funkci člena představenstva a ředitele úseku rozvoje ve společnosti Unipetrol. Poté vykonával funkci generálního ředitele Koramo Kolín a od roku 2003 byl generálním ředitelem České rafinérské.

Byl členem akademického senátu Akademie věd ČR a od roku 2003 vědecké rady VŠCHT. Je autorem několika patentů, více než 30 přednášek na tuzemských i zahraničních konferencích a spoluautorem článků v odborných časopisech. S profesorem Jiřím Fotrem napsal knihu Investiční rozhodování a řízení projektů. Ve volném čase hraje rád badminton a šachy.

Počet příspěvků: 1, poslední 20.1.2011 02:15 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.