Diskuse k článku

Islámský stát: Mnoho informací, ale málo odpovědí

Islámský stát přitahuje jedince, kteří brutalitu, mučednictví a absolutní nesvobodu považují za životní alternativu. Pochopení jejich psychologických, morálních a existenciálních pohnutek je výzvou, jíž jsme se dosud nezačali seriózně zabývat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Já bych řekl, že autorka prostě žvaní.

Že by Zarkávího podporoval Írán - to si nedovolili tvrdit ani Bushovi propagandisté - a že ti si toho dovolili dost...

0/0
18.2.2016 12:09

Islámský stát je produkt

současného eurounijního, bezbřehého, bezzodpovedného, anarchického liberalismu, který nutně musí vyúsťovat do totalitních praktik. Jeho hlasatelé si, jako jednu z možných totalitních ideologií vybrali radikální islám. IS může být vykořeněn, v místech aktuálního působení jenom nekompromisním vojenským zásahem v koordinaci demokratických zemí a v EU, kde má organizační, technické a ideové kořeny, změnou myšlení a jednání společnosti a jejích špiček, ve smyslu návratu ke konzervativním křesťanským a židovským hodnotám. A samozřejmě je nutné i bezpečnostní poučení z této hraozby. Není možné aby existovalo půlmiliardové soustátí bez dobře organizované společné bezpečnostní politiky a bezpečnostních sil!

0/0
16.2.2016 8:10

B. Rudolf

A co Saddámovi generálové?

Dost mne překvapilo, že při hledání odpovědi na překvapivou úspěšnost ISIS nebyl uvažován vliv bývalých Saddámových generálů. Podle mne je ISIS do značné míry jejich produkt. Mají obrovské zkušenosti s šířením a udržováním teroru a jeho využíváním při budování a udržování státu. Kdyby byli po dobytí Iráku ihned postaveni před soud a popraveni nebo odsouzeni k mnoha letům vězení, mohlo být ušetřeno obrovské množství životů a utrpení. Bez nich by Islámský stát nemohl být úspěšný.

0/0
14.2.2016 10:00

Příjímat do ČR příznivce?

Éééé a jaké jsou racionální důvody implantovat do ČR desítky tisíc muslimů, když víme, že procento těch co podléhají radikálům je dané?? Když víme že na Internetu je vše od Kázání až po návod na výrobu bomby z papiňáku?? Asi nemáme nazbyt stovky milionů dolarů, které tajné služby Západu vynakládají na sledování radikálů a proti osamělým vlkům je jim to stejně p@d platné?? Proč??

0/0
14.2.2016 8:23

J. Schneider

Nerozumím:

Píšete: "Az-Zarkáví využil podporu Íránu a v roce 2003 s pomocí skupiny loajální k sesazenému Saddámu Husajnovi založil v Iráku povstalecké hnutí, jež bojovalo proti diskriminaci ze strany dominantních šíitů" --- --- Nejde mi to dohromady: Írán že by podporoval sunnity, loajální k Saddámovi, bojující proti diskriminaci šíitů?

0/0
13.2.2016 18:15