Diskuse k článku

Insolvenční mafie: Sisákova skupina měla dobré vztahy se soudci

Věřitel zkrachovalé leasingové společnosti, která hraje významnou roli v kauze Key Investments, tvrdí, že mu českobudějovický soud znemožnil podat žalobu, čímž mu měl způsobit škodu. Podává proto trestní oznámení. Jeho případ souvisí s kauzou insolvenční mafie kontroverzního podnikatele Petra Sisáka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Ludvík 26.2.2016 15:13

Ing.Kolář

Ten pan Karel Kolář je taky pěkný kvítko evidentně. Doporučuji si přečíst tenhle zajímavý dokument z insolvenčního rejstříku - sdělení věřitele v případu likvidace Borsay:

https://isir.justice.cz/isir/doc/dokument.PDF?id=21891211

Je to návrh na jeho vyloučení z věřitelského výboru z podrobně zdokumentovaného důvodu jeho protiprávního nátlaku na insolvenční správkyni na opatření zvláštní výhody. Snažil se evidentně domluvit na tajné dohodě, která by ho zvýhodnila oproti ostatním věřitelům, což je samozřejmě v příkrém rozporu s insolvenčním zákonem.

Ale chápu, že v ČP je dávno jasno a viníci byli již dávno před soudem odsouzeni.

J. Ráž 25.2.2016 11:11

Příklad funkce spřízněného soudu

Návrh na pověření k výkonu exekuce ležel u soudu bez jakékoliv reakce 56(!)dní, přitom má soud rozhodnout do 15-ti dnů. Pověření vydal exekurovovi soud zcela náhodou (?) až dva dny poté, co by v KN zapsán veškerý majetek dlužníka na jinou osobu, offshore společnost se sídlem v Gibraltaru, která ho obratem prodala společnosti se sídlem na Kypru.

Stížnost na nedodržení závazných lhůt soudem, čímž vznikla situace, že dlužník je nemajetný a oprávněnému se tak zabránilo prodejem majetku dlužníka uspokojit svou milionovou pohledávku, vedení soudu zamítlo jako neoprávněnou. Žaloba na stát se ukázala stejně marná, jako Quichotův boj s větrnými mlýny.

P. Porady 24.2.2016 12:09

mafie

Je vysoce pravděpodobné, že poplatek dorazil až 5.5., dne 1.5. kdy to posílal byl svátek. To banky nefungují. Platba odešla 2.5., a to byl pátek. Banka příjemce může připsat platbu až následující den - po víkendu. Měl se proti zastavení řízení odvolat, získal by čas.

Insolvenční mafie v ČB je lehká kaše proti její odnoži v Brně.