Huml vymění svou poslaneckou samotu za teplo u „socanů“

Co jsme se kdy dozvěděli opravdu zajímavého od poslance Stanislava Humla? Programy Věcí veřejných a ČSSD prý jedno a totéž jsou.

Pár poznámek k přesunu Stanislava Humla, který letos v dubnu opustil poslanecký klub Věcí veřejných, stal se nezařazeným poslancem, cítil se jako kůl v plotě, a tudíž logicky zamířil pod ochranu klubu sociálních demokratů, kde se již o něj postarají (na základě citací ze serverů lidovky.cz a idnes.cz) .

Huml není přeběhlík. Pokud si porovnáme program ČSSD a Věcí veřejných, najdeme prý téměř stoprocentní shodu. Od lidí dostal důvěru a program bude plnit i nadále (LN). Za přeběhlíka se nepovažuje ani proto, že od vládních výhod přechází k opozici (MF Dnes). Božínku, Stando, máte pravdu, vy nejste přeběhlík. Napadá nás plno jiných přízvisek, ale nelze je publikovat.

Nezařazený poslanec bez zázemí. Práce v klubu je podle něj pohodlná, protože každý poslanec dostává stručné zhodnocení navržených zákonů (MF Dnes). O spolupráci s klubem ČSSD požádal prý již před měsícem (MF Dnes), podle Lidových novin již dokonce před několika měsíci. Chudák Huml. Když nebyl pod křídly klubu, přestával se v poslanecké agendě orientovat. Nyní mu to spřátelení „socané“ předžvýkají a poradí, jak má hlasovat. Vlastě to nikoli, protože pan Huml zvedá ruku podle svého nejčistšího svědomí a v souladu s programem (ČSSD a VV).

Budoucí člen klubu i ČSSD. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka oznámil, že strana umožní Humlovi účast na jednání jejich klubu a nevyloučil ani, že by dotyčný poslanec mohl v budoucnu klub ČSSD posílit (MF Dnes). Huml zase nevyloučil, že by mohl dokonce posílit přímo největší opoziční stranu (Lidové noviny). My nevylučujeme, že by se Stanislav Huml v budoucnu mohl stát třeba ministrem dopravy. Podobných expertů je totiž v politických stranách a obecně mezi lidmi žalostně málo.

Sociální demokraté brojí proti přeběhlictví. Když Jiří Paroubek nedávno prohlásil, že se chystá přejít! k národním socialistům (nebo i kamkoli jinam, to je vlastně jedno), strana mu tehdy vzkázala, že se stane přeběhlíkem (Lidové noviny). Huml však podle Sobotky není přeběhlík (ani chodec, který přejde z jednoho klubu do druhého, jako by se nechumelilo), protože ho exkomunikovala strana, za kterou byl zvolen (MF Dnes).

Melčák, Pohanka, Huml. To prý není totéž. Sobotka: „Nelámou se na tom (myšleno na Humlovi – pozn. red.) poměry v Poslanecké sněmovně, ani na jeho hlasu nezávisí existence vlády.“ (MF Dnes)  Ano, poměry se nelámou. Je to takové neškodné přeběhlictví, které nic nezmění na tom, že poměry, které vládnou v Poslanecké sněmovně a v celé politice, jsou již dávno za hranicí snesitelnosti. A každý hlas je dobrý, že Bohuslave Sobotko?