Hry ne, testy inteligence. Aneb školka v New Yorku

Matka čtyřleté holčičky v New Yorku zažalovala školku za to, že ji nedostatečně připravila na test inteligence a nechala ji, aby si hrála

Soud v newyorském Manhattanu dostal na stůl pozoruhodnou žalobu. Podle deníku New York Times (NYT) ji podala Nicole Impresciaová. Ta dříve posílala svou čtyřletou holčičku do prestižní školky York Avenue Preschool, za což platila roční „školkovné“ ve výši 19 tisíc dolarů.

Jenže školka dle matčina názoru nesplnila dostatečně svůj závazek, že jejího potomka připraví na inteligenční test zvaný E.R.B., jehož úspěšné složení je pro malé Newyorčany klíčovým odrazovým můstkem na cestě soukromými vzdělávacími institucemi. Ta končí až prestižními univerzitami Břešťanové ligy.

„Ukázalo se, že to vůbec není škola, ale spíš velká herna,“ je leitmotivem žaloby. Do školky začala holčička chodit ve třech letech. Když matka zjistila, že byla připojena k o rok mladším dětem a učí se s nimi poznávat barvy a tvary, přestala ji zhruba po roce do zařízení vodit.

Zda se dítě později testu inteligence podrobilo a s jakým výsledkem, média neuvádějí.

Chtít po ještě pomalu batolatech, aby se vzdělávala s vidinou přijímaček na univerzity v daleké budoucnosti, je samozřejmě naprostý nesmysl. Jak ale připomíná Law Blog amerického deníku Wall Street Journal, školky v New Yorku prostě normální nejsou. A za devatenáct tisíc dolarů ročně by se učitelé mohli vytasit s lepšími pomůckami pro děti, než jsou papír, nůžky a lepidlo.

Počet příspěvků: 1, poslední 17.3.2011 10:25 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.