Diskuse k článku

Hrátky se špiony zvedly v Německu vlnu antiamerikanismu

Není pochyb, že to, co zpočátku vypadalo jen jako trapná špionážní aféra, přerostlo do nejtěžší krize německo-amerických vztahů od války v Iráku, na níž se Berlín odmítl podílet před 11 lety.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
5.8.2014 21:26

Re: Politiky... chytrolíni z Čech vždy rozumí všemu nejlépe

Pane Balcare, zkuste žít delší dobu v Německu a porovnat fungování tohoto státu s ČR. Není to ideální, ale proti bordýlku v ČR je to nádhera. Energetická politika v Německu možná drhne, ale každopádně funguje podstatně lépe než ve zlodějské ČEZ republic. Německý průmysl se kupodivu nedusí a roste víc než ten slavný tradiční Český ze kterého zbývají jen trosky.

E. Dudková 5.8.2014 21:04

No to asi v úmyslu neměla, řekla bych, a ani

Američané to nepředpokládali, ačkoli u nich jeden netuší. Zřejmé je, že po zklamání, které jim spojenci ohledně Iráku před lety způsobili, odposlouchávají všechny evropské politiky (možná kromě Britů, kteří se můžou vždycky samou ochotou přerazit, aby se Američanům zavděčili), ale jinde se je zatím ze špionáže nepovedlo usvědčit. Takže tak.

S. Cerman 5.8.2014 13:10

Pane Balcare , co podle Vás chystala

Merklová? Asi chtěla vyhodit do vzduchu Bílý dům i s presidentem, že? To by ale bylo světu ku prospěchu!!!!!

J. Balcar 5.8.2014 11:25

Politiky...

Politiky, kteří se na základě "společenské objednávky" chystají přidusit vlastní průmysl pitomou energetickou politikou je třeba odposlouchávat denně a stále. Je dobré vědět, co se líhne v jejich dutých hlavách a co se od nich dá čekat. I kdyby to byli (nebo možná právě proto že to jsou) spojenci. To je prostý pud sebezáchovy.

Tajné služby, které nechají ve své zemi sbírat síly před akcí podobné kreatury, jakou byl Muhammad Atta, nevzbuzují mnoho důvěry a je třeba si na ně dát pozor o to více. Svět je propojený, malý a hodně nebezpečný. Naštěstí nemají krasoduchové v USA tak velké slovo, jako v socialistické EU.

S. Cerman 5.8.2014 9:48

Jen aby to nebyl ten dvojitý zvrat ve zpravodajské

hře. Mě se jeví , že Andělce se tato aféra docela hodila, aby mohla zdůvodnit, že nebude Amíky slepě poslouchat , jako když mládá členka FDJ neposlouchala vrchnost.