Diskuse k článku

Hrátky se špiony zvedly v Německu vlnu antiamerikanismu

Není pochyb, že to, co zpočátku vypadalo jen jako trapná špionážní aféra, přerostlo do nejtěžší krize německo-amerických vztahů od války v Iráku, na níž se Berlín odmítl podílet před 11 lety.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V.Hricák 7.8.2014 8:17

No,celé to na mne působí asi tak,

že nám in natura američané předvádí nezávislost ala USA.Můžete být nezávislí.Ale pouze odsuď,potuď.Jak jsem již kdysi poznamenal.Iluzi nezávislosti si mohou dovolit pouze země,které nestojí v zájmu mocných tohoto světa.Ti ostatní musejí pěkně zařezávat.

V. Vlach 6.8.2014 17:49

Německo chce do BRICSu!

Tak to bude hop nebo trop. Tato silná organizace vyšťouchá dolar! A ne že ne.

J. Křivan 6.8.2014 18:22

Re: Německo chce do BRICSu!

Zajímavé, můžete to nějak doložit?

Z. Hlásek 6.8.2014 21:37

Re: Německo chce do BRICSu!

Slyšim teda poprvé. :)

J. Zeman 6.8.2014 11:16

Kdo by měl tu US pakáž rád, snad jenom dement.

Vraždí po celém světě, unášejí lidi do svých koncentráků, vyvolávají válečné konflikty, fízlují na celém světě. Většina západní Evropy USA nenávidí.

J. Václav 6.8.2014 11:23

Co by sis bez nich počal ?

Vždyť bys neměl komu nadávat, žena by tě vykopla, v hospodě by ti rozbili hubu a pes by tě pokousal.

J. Václav 6.8.2014 9:16

Antiamerikanizmus

je v SRN zakořeněný, asi jako u nás nenávist k Rusům. Na rozdíl od Rusů Američané přece jen Němcům přinesli svobodu od nacizmu. Hrali jsme v Německu s country kapelou na 1. máje v jednom městečku, přišlo asi 300 obyčejných lidí a stále se moc nebavili. Pak přišel hlavní organizátor za námi a povídá " Kluci nehrajte ty americké písničky."  Co nám zbývalo, museli jsme improvizovat a nahradili jsme je českými lidovkami. Bylo to úžasné a tolik ožralých Němců už hned tak neuvidím. Omlouvám se za příspěvek mimo téma.

Z. Hlásek 6.8.2014 12:08

Re: Antiamerikanizmus

Neomlouvejte se je to přesně k tématu, i když z jiné strany. To co jste popsal je přesně situace jak vznikají řekněme mylné dojmy. Ti lidé se nebavili, protože country tu téměř nikdo nehraje a prostě ho lidi ani neznají. Tady opravdu na celostátních, ani regionálních rádiích country, jak ho známe z Čech, nebo z Ameriky téměř neuslyšíte. To musíte hledat speciální radia pro fandy, ti jsou tu samozřejmě také. Oni mají zase Folksmusik, u níž se češi rozhodně moc bavit taky nebudou, ale tady se prodávají miliony desek.

J. Václav 6.8.2014 12:30

Ano je to tak,

jen doplním, ony ty country písničky jsou také lidovky, rytmické, polky a valčíky, jenže ti Němci poznají, že to je americká country a je tam zřejmě i ten problém.

Z. Hlásek 6.8.2014 13:15

Re: Ano je to tak,

Dělám tu už 18 let a myslím, že vím kdy se němci baví, chodím s nima a nikdy nikde se nehrálo country. Je pár vyjímek ale country jak ho známe v česku tu je fakt mrtvé. Né že by němci amíky milovali, ale jedna věc je politická rovina a druhá je muzika, nebo obyčejní vojáci. Měl by jste vidět jak se loučili s američanama, když se zavírali základny. ježiš ještě teď mě začne bolet hlava, když si na to loučení vzpomenu. :))

J. Václav 6.8.2014 13:44

Pozval nás kamarád Němec,

který měl rád country, od začátku jsem mu to vymlouval, a věděl jsem jak to dopadne, navíc to bylo v Bavorsku. Ale musím říci, že byli tak pohostiní a slušní, že jsem se až styděl. Když s námi začali zpívat Andulko šafářová, tak jsem se málem rozbrečel.

P. Rýdzi 6.8.2014 23:51

Re: Antiamerikanizmus

Všimol som si, toľko negatívnych protiruských reakcií som na slovenských serveroch nestretol (je ich dosť, ale Vašim nemôžu konkurovať). Čím to je, kde ste to tak silno zobrali?

Z. Hlásek 6.8.2014 8:07

Bohužel!

Ten článek má v mnohém pravdu. Američané zřejmě vůbec nechápou, kolik škody napáchali nejen ve vztahu k NSR, ale k EU celkově. Přitom je to právě Merklová, která brzdí vyšetřování odposlechů jak to jenom jde, protože nechce zatížit vztahy ještě víc. Co se týká antiamerikanismu v Německu, tak arogance americké vlády skutečně mnoho lidí zvedla ze židle. U nás není moc známo pozadí útoku na Irák a pokusu USA získat souhlas RB OSN. Tam totiž celé to špehování německa nabralo obrátky. Němci totiž přesně věděli, že všechny důkazy, které USA předvedly v RB jsou falešné jak pětník. Proto se zdrželi hlasování. A řadový němec je o všem podrobně informován ze Spieglu, nebo z veřejnoprávní televize, která natočila dobrý dokumentární film s mnoha přímo zůčastněnými. Co článek ovšem pominul, to je TTIP. Odposlouchávání kanceláří EU v době vyjednávání o TTIP, která hrozí , přinejmenším v očích občanů, uvrhnout celou EU do spárů amerických právníků, zrušit podporu kultůry, dostat na trhy EU levné maso s hormony

Z. Hlásek 6.8.2014 9:06

Re: Bohužel!

Nějak se mi to pokrátilo, takže jenom dovětek. Včera jsem šel v Brémách na nákup skrz vilovou čtvrť, na 3 domech byla plechová tabulka " Abed for Snowden"

S. Cerman 6.8.2014 14:44

Pane Hlásku prosím vysvětlete mi Vaše uvažování

Vy tvrdíte že Merkelová brzdí vyšetřování americké špionáže a že aféra se ji nehodí. Pokud by tomu tak bylo nikdy by nedovolila zatknout americké špiony. Rozvědka a kontrarozvědka státu se pohybuje na hraně a za hranou zákonů. Aby kontrarozvědka předala informace policii, která jediná může zatýkat na to musí mít politický příkaz. Takže ten musela Merkelová vydat. O většině špionů se ví a nezatýkají se pouze se monitorují a často se jim iformace podvrhují. Takže pokud dnes Merkelová jakoby brzdí vyšetřování je to jen zpravodajská hra. V organizovaném státě jako Německo nemůže nějaký polda zhoršit svojí činností mezinárodní vztahy. Rád si pane Hlásku vyslechnu Váš názor.

Z. Hlásek 6.8.2014 18:37

Re: Pane Hlásku prosím vysvětlete mi Vaše uvažování

Uvažování je jednoduché. CDU dělala všechno možné aby nevznikla parlamentní vyšetřovací komise, a hlavně aby do německa nepřijel na pozvání té komise Snowden. Co kdyby tu požádal o azyl? To by byla parlamentní bitka možná jako na stadionu a věřím, že i pár masových demonstrací. Nakonec by mu ho museli dát a USA by byly ještě naštvanější. Včera jsem v jediné ulici v Bremach viděl 3 plechové tabulky na domech " A Bed for Snowden ". O zatčení špiona nerozhoduje žádnej politik, jestli jste to nepostřehl, tak se NDR připojila k NSR, né naopak. :)  Politiky nikdy neinformují, maximálně výbor pro dohled nad tajnou službou. Podle mě je tu ještě jeden důvod, proč Angela nechce důkladné vyšetřování. BND možná překročila zákon a poskytla NSA víc informací o německých občanech, nebo spíš jim umožnila ty informace získávat. A jestli to bylo s tichým souhlasem vlády, tak to by v organizovaném německu byl velkej průser. Státní zastupitelství i politická opozice jsou totiž taky dobře organizovaný. :)

S. Cerman 6.8.2014 20:34

Pane Hlásku díky , špatně jsem se vyjádřil

ale BND jistě podléhá vládě. Vláda dává souhlas se zatýkáním.

Z. Hlásek 6.8.2014 21:56

Re: Pane Hlásku díky , špatně jsem se vyjádřil

BND podléhá vládě a vláda jí úkoluje. Vláda nedává souhlas se zatýkáním špionů. To většinou dělá generalstatsanwaltschaft. Vláda asi někdy informována bude, ale nemůže na tom nic změnit, pokuď nechce padnout.

 Vemte si takového Güntera Guillaumeho. Toho zatkly a teprve pak oznámili Brandtovi, že měl ve vlastním kanclu 4 roky špiona Stasi. Posílám zajímavý link k tématice US špionáže v NSR. :)

http://www.faz.net/aktuell/politik/inland/medien-mehr-als-ein-dutzend-spione-in-ministerien-13042586.html

http://www.der-postillon.com/2014/07/ubrige-623-us-spione-in-deutschland.html

J. Cervenka 5.8.2014 22:48

procenta

jestlize 40% Nemcu je pro vetsi spojenectvi s Ruskem (nyni o krymu a Ukrajine) a vzdeleni se od USA je dulezite peclive sledovat nemecke politiky. Nemci se svym antiamerikanismem musi byt na programu informacnich sluzeb. (A jiste dale jsou)

P. Rýdzi 6.8.2014 23:59

Re: procenta

Hm, svojim antiamerikanizmom bolo známe aj Francúzsko, teraz rozmýšľam, že vôbec neviem, aká je tam situácia dnes. Viete niekto okomentovať, sú v súčasnosti anti-, či pro- americký?

J. Balcar 5.8.2014 11:25

Politiky...

Politiky, kteří se na základě "společenské objednávky" chystají přidusit vlastní průmysl pitomou energetickou politikou je třeba odposlouchávat denně a stále. Je dobré vědět, co se líhne v jejich dutých hlavách a co se od nich dá čekat. I kdyby to byli (nebo možná právě proto že to jsou) spojenci. To je prostý pud sebezáchovy.

Tajné služby, které nechají ve své zemi sbírat síly před akcí podobné kreatury, jakou byl Muhammad Atta, nevzbuzují mnoho důvěry a je třeba si na ně dát pozor o to více. Svět je propojený, malý a hodně nebezpečný. Naštěstí nemají krasoduchové v USA tak velké slovo, jako v socialistické EU.

S. Cerman 5.8.2014 13:10

Pane Balcare , co podle Vás chystala

Merklová? Asi chtěla vyhodit do vzduchu Bílý dům i s presidentem, že? To by ale bylo světu ku prospěchu!!!!!

E. Dudková 5.8.2014 21:04

No to asi v úmyslu neměla, řekla bych, a ani

Američané to nepředpokládali, ačkoli u nich jeden netuší. Zřejmé je, že po zklamání, které jim spojenci ohledně Iráku před lety způsobili, odposlouchávají všechny evropské politiky (možná kromě Britů, kteří se můžou vždycky samou ochotou přerazit, aby se Američanům zavděčili), ale jinde se je zatím ze špionáže nepovedlo usvědčit. Takže tak.

S. Cerman 5.8.2014 21:46

A co si myslíte pani Dudková o zpravodajské

hře, že samozřejmě Merklová věděla o odposlouchávání i o špionech Amíků / Němci nejsou hloupí/ a čekala na okamžik , kdy se ji roztržka s Obamou bude hodit, Ta doba přišla teď veřejnost ji podporuje a ona nemusí tupě adorovat americkou politiku vůči Putinovi. Pani Dudková Němci a Rusové jsou z geopolitického hlediska spojenci. Merkelová si toto spojenectví nenechá Obamou rozbít. Na to je moc chytrá ženská proti namyšlenému Obamovi a jeho poradcům.

E. Dudková 6.8.2014 1:41

Jasně že to tak může být.

A že Němci, a Merkelová obzvlášť, nejsou dementi, o tom není sporu. Ale mám pocit, že paní Angela má momentálně větší problémy s Brity a Poláky než s Obamou (mimochodem ten mi přijde ještě docela umírněný, horší je partička kolem Bidena a Kerryho). A že se jen tak Němci a Rusové  nerozkmotří je zřejmé. Proto mám pocit, že taková ta silácká gesta jsou činěná jménem EU (aby Poláci a Britové drželi ústa) a přitom si ve vší tichosti cos nerušeně domlouvají Němci s Rusy při toliko dvoustranných jednáních.A proto taky ten bordel s odposlechy ...

S. Cerman 6.8.2014 5:13

Pani Dudková bravo, lepší bych to

nenapsal. Smekám, nemáte také matfyz jako Andělka???

E. Dudková 6.8.2014 12:09

Matfyz nemám, pane Cermane,

ale tohle pochopit - k tomu fakt stačí 4 měšťanky a letmá znalost trojčlenky.

Z. Hlásek 6.8.2014 7:18

Re: A co si myslíte pani Dudková o zpravodajské

Ale to je dost zásadní omyl pane Cermane, právě teď rozhodně není pro Merklovou vhodná doba se s USA rozkmotřit. Jestli jste si toho nevšiml, tak si po odposleších nechávají němci dost kálet na hlavu. Merklová a vláda vůbec, se snaží vyšetřování odposlechů házet klacky pod nohy jak to jenom jde. (Asi má BND taky máslo na hlavě, můj dojem).

J. Balcar 6.8.2014 9:03

Re: Pane Balcare , co podle Vás chystala

Merklová dusí vlastní průmysl pitomou energetickou politikou. Čemu nerozumíte?

5.8.2014 21:26

Re: Politiky... chytrolíni z Čech vždy rozumí všemu nejlépe

Pane Balcare, zkuste žít delší dobu v Německu a porovnat fungování tohoto státu s ČR. Není to ideální, ale proti bordýlku v ČR je to nádhera. Energetická politika v Německu možná drhne, ale každopádně funguje podstatně lépe než ve zlodějské ČEZ republic. Německý průmysl se kupodivu nedusí a roste víc než ten slavný tradiční Český ze kterého zbývají jen trosky.