Hračky jako pátý pilíř penzijního systému

Toužíte po fantastickém zisku 3100 procent? Kupte si akční plastovou figurku počítačového guru.

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se připojil k charitativní akci The Giving Pledge. foto: © ReutersČeská pozice

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se připojil k charitativní akci The Giving Pledge.

Už jsou to téměř čtyři měsíce, co jsme vám doporučili investovat peníze do akční figurky šéfa společnosti Apple Steva Jobse. Kdo si tehdy plastového „Jobsíka“ pořídil, rozhodně neprodělal. Krátce poté, co výrobce M.I.C. Gadget uvedl několikacentimetrového CEO na trh, koncern Apple totiž prodej zakázal s tím, že nikdy nedal svolení k použití své ochranné známky. V tu ránu se cena „hračky“, která se původně prodávala za 79,90 dolaru, mezi fanoušky na internetu vyšplhala až na neuvěřitelných 2500 dolarů.   

Pokud jste na první doporučení nedali, nezoufejte. V současné chvíli se totiž v internetové aukční síni eBay draží ještě dva poslední kousky z limitované řady Ninja Edition. Jejich cena se zatím pohybuje kolem pěti set dolarů.

Figurek Ninja Edition bylo vyrobeno pouhých 300 kusů a vyznačují se tím, že mají v balení jako bonus černou ninjovskou masku a sadu hvězdic Šuriken – tradičních japonských zbraní sloužících k vrhání či bodání. Samozřejmě rovněž v zcela neškodné miniaturní verzi. S ohledem k nynějšímu zdravotnímu stavu Steva Jobse a rozruchu kolem společnosti Apple, který způsobilo nedávné uvedení  tabletu iPad 2 na trh, se dá očekávat, že ceny sběratelských předmětů tohoto typu nadále porostou. Takže neváhejte a vrhněte se do digitální dražby, vysněný výdělek je na dosah!

Hledáte další netradiční způsoby, jak investovat své peníze? Co takhle vyzkoušet tenisky?

Firma M.I.C. Gadget nabízí od minulého týdne řešení i pro opatrnější investory. Koneckonců pět set dolarů za umělohmotného počítačového guru už není žádná „sranda“. Mnohem levnějším východiskem je plastový Mark Zuckerberg za fantastických 69,90 dolaru. Miniverze zakladatele Facebooku je tak věrohodná, jako by ji zaměstnanci M.I.C. ukradli z londýnského muzea voskových figurín Madam Tussaud, a v Číně, kde se figurky vyrábějí, pouze zmenšili.

Lahůdka pro znalce: na nohou má Mark samozřejmě své oblíbené žabky Adidas Adilette 035547, v nichž  běžně vystupuje na tiskových konferencích a které nosí i v zimě.  Má to jen jeden háček. Skulpturka mladíka, jenž spojil téměř 600 milionů lidí, změnil způsob komunikace, pomohl egyptským protestantům rozpoutat převrat a stal se nejmladším miliardářem světa, je už dnes k dostání pouze na objednávku. Já už jsem si ji objednal. A co vy?