Horký kandidát na ministra průmyslu: poslanec ODS Michal Doktor

Jihočeši nikoho ve vládě nemají a příští ministr průmyslu bude mít na starosti přípravu tendru na dostavbu jihočeského Temelína.

Podle dobře informovaného zdroje ČESKÉ POZICE je ve finálním souboji o post příštího ministra průmyslu a obchodu poslanec ODS Michal Doktor. Petr Nečas s ním již jednal. „S panem premiérem jsme probrali vše, co je potřebné vyhodnotit, a ta rozvaha je tím uzavřena, ta volba už je jenom na panu premiérovi a já to naprosto respektuji,“ řekl v pátek ČTK poslanecký matador Doktor.

„Nečas má Doktora rád. V poslaneckém klubu je sice za sólistu, na druhou stranu je Jihočech. Ti ve vládě nikoho nemají. Jeho jméno bylo slyšet už ve čtvrtek,“ řekl ČESKÉ POZICI důvěryhodný zdroj z ODS. Dost důležitá bude zřejmě i skutečnost, že příští ministr průmyslu bude mít na starosti přípravu tendru na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín v Jižních Čechách. Vítěz soutěže by měl být známý v roce 2013.

Ještě v pátek dopoledne však podle vysoce postaveného člena ODS jasno nebylo. Dle serveru Aktuálně.cz je druhým ve finálním Nečasově výběru poslanec Jan Kubata, bývalý ústecký primátor, za nímž prý stojí vlivný severočeský region. Jako o možném nástupci Martina Kocourka se spekulovalo také o stranickém předsedovi poslaneckého klubu Zbyňku Stanjurovi, někdejším ministrovi průmyslu Martinu Římanovi i o exministrovi životního prostředí Pavlu Drobilovi.

K Drobilově kandidatuře Nečas pro Právo uvedl, že po aféře na Státním fondu životního prostředí (SFŽP) musí být nejprve očištěn, aby mohl pomýšlet na návrat do kabinetu. „Ten, co dýchá za český průmysl (slavný Drobilův výrok – pozn. red.), to nebude. Ačkoli si může tisíckrát myslet, že se v kauze SFŽP zachoval správně, tak je politický realista a ví, že jeho čas ještě nenastal, nastane-li vůbec,“ uvedl pro ČESKOU POZICI zdroj z vedení občanských demokratů, který si nepřál být jmenován.

Premiér se chystá na Hrad za prezidentem Václavem Klausem v pondělí, kdy mu předá rezignaci dosavadního ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka a zřejmě navrhne nominaci jeho nástupce.

O kauze odstupujícího ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka si přečtěte v těchto článcích:

Počet příspěvků: 1, poslední 11.11.2011 05:25 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.