Diskuse k článku

Hongkongští občané chtějí svou metropoli nadále svobodnou

Role Hongkongu jako okna Číny do světa se za více než 150 let příliš nezměnila. Ve městě skvěle funguje nezávislé soudnictví a státní správa. Strach, že to v roce 2047 zmizí, až se Hongkong stane jedním z mnoha čínských velkoměst, je příčinou protestů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Článek stojí za to si přečíst.

Něco za cibuli něco za křen, něco zaplatíme něco zapřem. Nechci se vyjadřovat k dosti obsáhlému textu. Tak jen k masakru na náměstí Nebeského klidu. Dodnes si pamatuji jak se CNN chlubila, že je to první přímý přenos z demonstrací v Číně. Všechno se natáčelo a z hotelu přenášelo do celého světa. Proto je zarážející že neexistuje nic než fotografie toho studenta před tankem a nyní jíž skoro utajovaná fotografie vypáleného vojenského náklaďáku pro převoz vojáků, ve kterém stále ještě sedí na troud spálený řidič. Pod tímhle úhlem pohledu posuzuji i celý článek.

Demonstrace za koloniální poměry

Málo se zdůrazňuje, že obyvatelé Hongkongu se vlastně dožadují poměrů, které tam vládly za britské koloniální správy. Tedy poměry navýsost civilizované a řádné. Takovýto novodobý kolonializmus by byl podle mého názoru nejlepším řešením pro většinu Afriky a Blízkého a Středního východu. Který z politiků se to však v dnešní hyperkorektní době odváží vyslovit, natož realizovat ?

Re: Demonstrace za koloniální poměry

Pane Brentene, v dobrém jste mne pobavil, tak občané Hongkongu vlastně chtějí něco co už neexistuje ani v Velké Británii.