Hokejové srdíčko našich politiků

Po náročném týdnu politici přijali vítězství českých hokejistů nad těžkým soupeřem s nebývalou dávkou radosti.

foto: © ČESKÁ POZICE, Martin Rychlík via ČT4Česká pozice

Politici na svých facebookových profilech ve čtvrtek při čtvrtfinále mezi Českou republikou a Švédskem hýřili aktivitou. Našim borcům fandili a drželi palce. Po náročném týdnu s Davidem Rathem bylo vítězství našich hokejistů nad těžkým soupeřem přijato s nebývalou dávkou radosti, které se nám v poslední době z veřejného prostoru dostává poskrovnu. Jsme rádi, že si úspěšný zápas užili i někteří politici, kteří se tento týden značně zapotili.  

Tak například jihomoravský hejtman a druhý muž ČSSD Michal Hašek má za sebou kvůli Rathovi jistě náročné dny, zápas na Facebooku však vystihl velmi přesně: „4:3, drama až do konce. Hokejový národ jásá a nezbývá než s radostí gratulovat :-) a teď pro medaili!“

Slušnost si tentokrát zachoval obhroublý pardubický poslanec Miroslav Váňa, jehož nechvalně proslavila kauza kolem netransparentního ovládnutí budoucího pardubického hejtmana. „Díky hoši,“ vzkázal českým borcům.

Místopředseda sociální demokracie Zdeněk Škromach i při vyrovnaném stavu neztrácel víru ve vítězství: „Kluci nedejte se a poražte je. Nejsou schopni ani přijít povzbudit své mužstvo doma! My Vás držíme i na dálku. DO TOHO!!!“ Škromachovo zaburácení muselo být slyšet až v hale Globen. Postup naší reprezentace do semifinále pak senátor oslavil písní 1938 od Daniela Landy. Zdeněk Škromach postup naší hokejové reprezentace oslavil písní 1938 od Daniela Landy

Místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka si velkolepý hokejový večer též užil. „Ještě že ti hokejisté nám zvedají hledí, když ta politika je taková plichta :-)“

Člen předsednictva Strany zelených Ondřej Mirovský zase vyzdvihl střelce vítězného gólu Milana Michálka a nepřímo dal vzpomenout na Libora Michálka, díky kterému vyšla před rokem na povrch kauza kolem Pavla Drobila (ODS). „Michálek je dobrý jméno :),“ vyvěsil si Mirovský.

Škoda, že nemohl předvést své fanouškovské dovednosti a hokejové srdce bývalý hejtman David Rath. Ten teď ale má jiné starosti, ve vazební věznici má prý navíc zakázáno dívat se na televizi.

Hokejistům držíme palce, aby v sobotu uspěli v „bratrovražedném“ šlágru se Slováky. A našim politikům fandíme, aby se od našich hokejistů třeba inspirovali v přístupu k poctivé práci. To by nám, fanouškům, také udělalo radost.