Diskuse k článku

Hlavní ideje a důvody vzniku NATO i po 70 letech stále platí

Severoatlantická aliance, která vznikla po druhé světové válce a právě slaví sedmdesátiny, nebyla „americkým výmyslem“. První výzva přišla ze západní Evropy. A zdá se, že navzdory problémům, neshodám, proroctvím o brzkém zániku či volání po zrušení je NATO v dobré kondici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

J52o12s45e14f 37K74u66c56i50r46e23k 4802499508

Pan Světnička

je moc mlady aby vubec mohl o podobne veci psat. To co jej naucili na nejakych tink-tanku nekde na skoleni v USA asi nestaci k diferencovanemu posouzeni veci. Rusko je nejvetsi zeme na svete a ma vsechno to co ostatnim chybi. To lezi "zapadu" v oku. O to jim jde a o to se snazi uz 100 let. George Friedman STRATFOR: https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE&feature=youtu.be

Doporucuji at nam pan Světnička vysvetli strategii USA, tak jak nam pan Friedman na Councilu v Chicagu rok 2015 prezentuje.

0/0
6.4.2019 13:29

J. Křivan

NATO

Kromě těch původních hlavních ideí existuje i řada důležitých vedlejších důvodů. Ty hlavní jsou pro veřejnost a ty důležité jen pro někoho.

0/0
6.4.2019 12:59

J. Schneider

To je moc prima příklad úrovně!

Díky za něj. Jestli proti mým argumentům je možné vznést pouze takto morálně a odborně "kvalitní" příspěvek, pak jsem docela spokojen. Mimochodem - sestřelení letu MH17 dosud nebylo došetřeno, a stávající komisí, kde - v rozporu se všemi mezinárodními i civilizačními konvencemi - nebyl v rovnocenném postavení "hlavní obžalovaný", ani žádný akceptovatelný výsledek přinést nemůže. Ale dost házení perel.

0/0
6.4.2019 12:11

Re: Učebnicový příklad fušérské propagandistiky.

Učebnicový příklad fušérské propagandistiky jsi předváděl ty nepolepšitelný lháři schneidere blábolením kolem sestřelení letu MH17 rusáckými polovojenskými jednotkami plundrujícími východní Ukrajinu.

0/0
6.4.2019 0:14

J. Schneider

Učebnicový příklad fušérské propagandistiky.

NATO je v nejhorší kondici, co kdy byla. A nejen kvůli těm posledním "posilám". Důkazem je "oslava" 70.výročí vzniku, bez účasti vrcholných představitelů členských států (aby Trump neměl příležitost zase říci co si myslí).

Chceme-li vědět, proč NATO vzniklo, musíme číst základní dokument. O něm autor symptomaticky neztratil jediné slovo!

Evropa by nerozpoutala světovou válku, kdyby USA masivními investicemi (z nichž pobíraly dividendy po celou válku!) nepomohly vybudovat obrovský německý válečný průmysl. (Nezní to v dnešní době nějak povědomě?)

Že jsou pochybnosti lorda Ismaye o tom, v co SSSR věří, falešné, o tom svědčí plán Live Oak, který je v absolutním rozporu s článkem 1 zakládající smlouvy NATO. Takže nepolepšitelný zloděj a lhář už v NATO byl.

Další lež: Karibská krize. Nebyl to SSSR, ale USA, které první rozmístily rakety k hranicím soupeře, a pak je musely stáhnout (a do smlouvy si vymínily, že se o tom nesmí mluvit!)

0/0
5.4.2019 19:29