Diskuse k článku

Historik musí nalézt odstup od své omezené zkušenosti

Český historik Vilém Prečan se v rozhovoru mimo jiné zamýšlí nad významem historiografie pro svobodnou společnost a kritizuje revizionistické výklady normalizace a jejího všedního dne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

L. Kašparová

hahahaaaaa

To mě pobavil: Ke každodennosti patřila politická indoktrinace od školky i „oblbující rituál monotónně se opakujících výročí... shánění místo nakupování,... omezené informace... Také toto byl všední den sedmdesátých a osmdesátých let. To je jen výběr, kdy jsou analogie s dneškem naprosto jasné, ale analogie s dneškem má celý Prečanův výčet hrůz 80. let. Mimochodem, povinný večerní marx-leninismus jest pitomost. Neznám nikoho vyjma tehdejších »prověřených kádrů«, kdo by tam musel chodit.

Jo, s tím poválečným smířením Čechů a Němců, kdybychom je byli »nevyhnali«, mě dojal. Jako že by se chodili objímat přeživší vězňové se svými vyšetřovateli z gestapa? (pro neznalé: na gestapu pracovaly stovky českých Němců, kvůli znalosti jazyka.)

0/0
4.12.2017 11:33
Foto

Jik

demagog

Evidentně tento hysterik odstup od své silně omezené zkušenosti nalézt nedokázal. Umí se odvolávat na několik asociálů, ale pochopit tradiční společnost je buď mimo možnosti jeho mozku, nebo kapsy. Je tragédií, že takovíto ...píp určují náš dějepis

0/0
26.11.2017 11:52