Hejtman Rath žije dál!

Poslední stranu čtvrteční pražské přílohy MF Dnes obsadila sebepropagace Davida Ratha. Pardon, vlastně aktuality ze středních Čech.

foto: © Česká poziceČeská pozice

Zprvu jsem měl pocit, že se mi to zdá, že jsem jen vzal do ruky nějaké starší vydání MF Dnes. Když jsem otočil čtvrteční pražský sešit listu, abych se dostal k ekonomické rubrice, zůstal jsem nevěřícně zírat – přede mnou ležel celostránkový inzerát Středočeského kraje a na něm bodrý hejtman David Rath vybarvuje s dětmi omalovánky!

Bleskově jsem se ujistil, zda skutečně listuji aktuálním vydáním. Ano, na titulní straně tentýž David Rath, tentokrát však v policejním autě, které ho eskortuje do vazební věznice poté, co byl v pondělí zadržen kvůli podezření z korupce při tendru na opravu zámku v Buštěhradu u Prahy.

Nejenže se tedy podle policie chtěl dnes již bývalý sociálnědemokratický poslanec obohatit z peněz daňových poplatníků na veřejné zakázce, ale ještě utrácí z eráru za vlastní propagaci. Nota bene v době, kdy již hejtmanem není a měl by zpytovat svědomí v cele.

Rathova sebepropagace není žádnou novinkou. Už v roce 2009 vyšlo najevo, že si Středočeský kraj platí celostrany v bulvárním Blesku. Inzerce za čtvrt milionu korun obsahovala kromě aktualit z kraje (rozuměj co, kde, kdy hejtman nového uvedl do provozu, a o co se pro blaho lidu zasloužil) i kritiku předchozího vedení.

Doufejme, že v nynějším případě jde jen o setrvačnost a objednaný inzerát už nešlo stopnout. Mluvčí kraje Berill Mascheková na zaslané dotazy týkající se jeho načasování, obsahu a ceny odpověděla: „Jsme si vědomi vámi zmíněného inzerátu. Podklady se ale posílaly v pondělí, kdy byl David Rath ve funkci a v běžném pracovním procesu. Šlo pouze o tento jeden inzerát, který byl otištěn v rámci pravidelného inzertního prostoru, který Středočeský kraj využívá. V další inzerci se už určitě objevovat nebude.“

Počet příspěvků: 1, poslední 17.5.2012 02:58 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.