Diskuse k článku

Gruzie: Evropské prapory pod tlakem Ruska

Gruzie se hlásí k Západu, jak jen to jde. Na její ekonomiku ale tvrdě dopadají současné hospodářské problémy Ruska a oslabení rublu. Naději tak dává hlavně místní víno a cestovní ruch.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Čili stejný problém jako s Ukrajinou.

Asociovat k EU, nejlépe i k NATO - a ty Ruse, to zaplať!

Ekonomika těchto států je provázána s ruskou, takže úpadek po omezení obchodních svazků s Ruskem lze samozřejmě čekat. A pokud EU o tyto státy tak stála, měla jim co nejdšív, pokud možno s předstihem, vazby na Rusko nahradit. Jenže ona šla hlavně cestou byhrožování - tytytyty Rusko! ne abys přerušilo ekonomické vazby se státy, ktaré my lákáme do EU! Ovšem to vyhrožování neměla ničím podložené.

Výsledek je zřejmý - vazby padly a s nimi i ekonomika. Ne Ruska - těch lákaných států. Pokud je to pro někoho z politiků překvapení, měl by hodně rychle jít od válu - je to blb nebezpečný sobě i jiným. Hlavně jiným.

0/0
19.10.2015 16:21
Foto

K94a24r96e59l 13P56l58í27h63a65l 2819185248541

Re: Čili stejný problém jako s Ukrajinou.

Máte na mysli, že Gruzie za dodávky z Ruska neplatí? Nebo Gruzie je drzá a za své dodávky do Ruska chce zaplatit?

0/0
19.10.2015 23:41

Re: Čili stejný problém jako s Ukrajinou.

Ne - píšu o tom, že EU není ochotná nahradit asociujícím se státům ekonomické vztahy, o něž asociováním přišly.

Příklad - Putin na podzim 2013 upozorňoval, že Ukrajina stojí na rozcestí a musí se rozhodnout - do EU nebo do CU. A mluvil o benefitech, které Ukrajina cestou do CU získá. A zvolí-li EU, pak je nezíská. Politici EU to prohlašovali za vyhrožování a snažili se tlačit na Rusko, aby ani po asociaci vazby nerušilo.

Ukrajinci (tedy část Ukrajinců) si vymajdanili asociaci s EU - a na Putinova slova došlo. Společné projekty padly, často z rozhodnutí ukrajinských pomajdanských politiků, a výsledek se dostavil. O ukrajinské výrobky - včetně hi-tech - které odebíralo Rusko, není v Evropě zájem, a není zájem ani o ukrajinskou zemědělskou produkci. Závody jako Južmaš stojí, mzdy vyplácejí s mnohaměsíčním zpožděním, pokud vůbec. Společný dopravní letoun přestal být společným (z Porošenkova rozhodnutí) měsíc poté, co zakončil zkoušky - Rusko, které mělo odbrat 60 kusů, si přestaví svoje Ilju

0/0
20.10.2015 11:38