Grantová agentura zahajuje rebranding

Poprvé po 18 letech mění Grantová agentura logo, chystá i nový web pro žadatele. Změny souvisejí se vznikem grantové centrály v Dejvicích.

Exkluzivně: Nové logo Grantové agentury ČR se má používat i v mezinárodním styku. foto: ©? GAČRČeská pozice

Exkluzivně: Nové logo Grantové agentury ČR se má používat i v mezinárodním styku.

Nové sídlo, nové logo a nová image. Velkou přeměnou projde v nadcházejících týdnech Grantová agentura ČR (GAČR), jejíž nové logo můžete poprvé vidět exkluzivně na ČESKÉ POZICI. Jde o jeho první změnu od založení instituce v roce 1993. Prostřednictvím agentury žádají každoročně tisíce vědců o podporu základního výzkumu, a proto se budou s novým symbolem čeští výzkumníci pravidelně setkávat. Od 1. února sídlí GAČR, která pro letošek disponuje dvěma miliardami korun, spolu s Technologickou agenturou ČR na Praze 6. Stěhování do nového právě probíhá.

Identita se mění spolu s novými kontakty a adresou„Do změny ,identity‘ bychom se asi nepouštěli, kdybychom současně v důsledku změny sídla nemuseli měnit řadu kontaktních údajů na dopisních papírech, obálkách či vizitkách. Jde tedy o synchronizovanou změnu sídla i grafické identity,“ řekl ČESKÉ POZICI Petr Matějů, předseda GAČR.

Jaké byly hlavní důvody pro změnu loga po dlouhých letech? „Původní logo bylo založeno na akronymu českého názvu Grantové agentury ČR, přičemž v angličtině – v souladu s tím, jak jsou instituce tohoto druhu pojmenované ve světě – používáme Czech Science Foundation s akcentem na slovo Science. Nové logo umožňuje, aby bylo propojeno jak s českým, tak s anglickým názvem či akronymem, a je současně ,modernější‘,“ dodává profesor Matějů.

Z řady nabídek zpracování byla vybrána ta od firmy Netservis. „Tento návrh se nám líbil nejvíce a cena byla v porovnání s jinými nabídkami příznivá. Kompletní návrh ,corporate image‘ přišel na 80 tisíc korun,“ argumentuje předseda Matějů. Jak ohodnotí návrh vědci, je předčasné soudit. Dva nejmenovaní čeští grafici se na dotaz ČESKÉ POZICE vyjádřili, že se jim logo zdá „poměrně čisté“, „střízlivé“ a „odpovídající zaměření instituce“, nicméně i trochu „obyčejné, bez dynamiky“.

Revitalizace čeká také současný agenturní web (www.gacr.cz). „Stránky musíme změnit co nejdříve. Ty současné jsou nejen graficky, ale i funkčně nevyhovující. Problém je v tom, že po změně sídla musíme vyřešit především některé technické problémy související s administrací projektů a vytvořit uživatelsky mnohem přátelštější a bezchybně fungující aplikace pro obsluhu grantového systému,“ plánuje Matějů.

Přeměna se musí provést za plného provozu; web prý však přijde brzy na řadu. Zavádění nového loga GAČR začne příští týden a krátce nato se objeví i na panelu budovy Office Park Hadovka, v níž čerstvě sídlí grantová centrála české vědy.

Počet příspěvků: 2, poslední 3.2.2011 06:56 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.