Diskuse k článku

Gorbačov se obrací k patriotismu. Stejně jako Putin.

Bývalý sovětský generální tajemník komunistické strany a otec perestrojky Michail Gorbačov na sklonku života překvapil Němce. Ještě nedávno sice kritizoval Vladimura Putina, ale nyní obhajuje připojení Krymu. Navíc vyzval ke zrušení sankcí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Za padesát let..... ;-))

Za padesát let tu už nebudu, abych si přečetl jak se vysvětluje historie dneška. Hranice států budou beztak jinak i vztahy mezi státy a mocnostmi budou jiné. Co určitě bude, tak to budou bohatí a chudí. Zázraky socialismu se nestanou. Lidi se taky budou mezi sebou nesnášet i vraždit, psychopati budou hledat uličky a kličky k moci. Gorbačev už dnes není za hrdinu a nepředpokládám, že za něho bude za padesát let. Putin buď bude Ruský hrdina, nebo Ruský megazločinec. Rozhodně nebude ledaskdo v historii.

Putin už se zapsal do Ruské historie víc, než Gorbačev. Gorbačev byl jen důsledek pádu ekonomiky Východního bloku a nebýt on, dříve či později by k pádu socialistického impéria přispěl významně jiný z panstva v Kremlu. Ono to už totiž dál nešlo a socialističtí vazalové, jako jsme byli třeba my, byli pro Ruské impérium nesnesitelnou přítěží. Můžeme si mazat med kolem huby jak chceme, ale fakt je ten, že jsme jen čekali na pokyn, přání, rozkaz z Moskvy. Tedy naše panstvo, ne běžní občané pochopi

0/0
23.11.2014 5:28

Re: Za padesát let..... ;-))

Prý mám k dispozici šest tisíc znaků! No a zbytek, co jsem sepsal je v háji. Za padesát let snad bude platit, že když je k dispozici 6000 znaků, tak to prostě tak bude. Nebo bude ještě hůř?! ;-))

0/0
23.11.2014 5:31
Foto

K67a14r12e95l 54P18l17í42h95a46l 2319685358251

idealista

Jestli ten Gorbi není tak trochu zarputilý idealista, který má sklony malovat si své plány na růžovo. Lidsky si dovedu představit, že žít ve vlastní zemi s cejchem zrádce či sraba musí být hořké zvláště když vím, že už nikdy nedostanu šanci svou reputaci ve funkci napravit. A nějaká nadace nevyváží velikost tajemníka. Možná odtud pramení změna jeho postoje k Putinovi. Je to jeho poslední naděje alespoň trochu to změnit. Klaus byl asi taky dost frustrovaný, když nikdo už nechtěl jeho slova poslouchat, tak se jal svou státnost dokázat šílenou amnestií.

0/0
22.11.2014 21:47

Co je nám po tom

že rusáci mají silný vztah k Ukrajině? Jednou se podepsala smlouva, a té se všechny strany musí držet, jinak vznikne problém jako máme teď. C'Když se to rusákům nelíbí, měli začít jednat a ne krást!!!

0/0
22.11.2014 18:47
Foto

mám osobní zkušenost s tím

že Rus který emigroval v roce 1986 z  SSSR a žije v  západní Evropě je přesvědčen o tom, že východní Evropa  včetně ČR patří do sféry vlivu Ruska jako nástupnického státu SSSR protože si ji vybojovali za 2 sv. války a do očí mi tvrdil že za rok 1968 si Československo mohlo samo protože neposlechlo Moskvu. Taktéž je velký fanoušek Putina. Samozřejmě současně využívá všech výhod života v EU.  Není to asi 100% Rusáků kdo takto uvažuje a chová se, ale zcela jistě drtivá většina. Rusům se prostě nedá věřit. Pokud s nimi souhlasíte, jsou neskutečně pohostinní a kamarádští. Pokud si ovšem dovolíte mít jiný názor než oni, jsou dotčení a začnou se mstít.

0/0
22.11.2014 17:39

No a Gorby....

...si říká : sichr je sichr, co kdyby mi zarazil penzi a sebral daču ?!!!

0/0
22.11.2014 10:02

Věta, jak....

...mladý důstojník KGB - tedy Vladimír Vladimírovič s pistolí v kapse přesvědčil mladé Němce, aby se nepodívali na dokumentaci v archivech a kancelářích sovětského okupanta, je jako z ruských čítanek .

Patří mezi podobné, hrdinské činy, které V.V.Putin realizoval v pozdějších časech - miniponorkou do hlubin Bajkalu, učení navigace jeřábů když táhnou, nález připravených amfor, lovy šelem na Sibiři a další "skazky" !

0/0
22.11.2014 10:00