Diskuse k článku

Globální ekonomika nepotřebuje růst spotřeby energií včetně ropy

Cena ropy se nově řídí mechanismem, kdy tu nejnižší představují produkční náklady Ruska s minimální marží a nejvyšší tržba za ekonomicky zdůvodnitelnou těžbu americké ropy z břidlic.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 4.5.2020 17:36

Obchod je narušení principu soukromého vlastnictví?

A o jakých amerických rezervách píšete, pane Ludvíku? Rezervy dluhů?

Číňanům netřeba radit, Číňani obchodovali a měli pevnou měnu v dobách, kdy se u nás měnil bronzový kruh za jantarvý náhrdelník - a v Americe pět pazourkových hrotů za půlku bizoní kůže. Číňani sami přišli na to, že ruský přístup, kdy se Rusové už tři roky zbavují amerických treasures, je správně opatrný a měli se ho držet i oni - protože Američané dokáží ze dne na den uvalit sankce na cokoli, na co mají byť nepřímý vliv. Natož na obsluhu svho dluhu, kterou mají pod palcem zcela.

V. Novák 5.5.2020 20:05

Jen dodatek k tomu ruskému "strašení": https://www.reuters.com/article/us-united-states-china-debt-breakingview/breakingviews-america-could-actually-shirk-its-debts-to-china-idUSKBN22G05Q

J. Kucirek 26.4.2020 12:33

Vratislav Ludvík, typicky clanek, jak se pise dole, pro skoleni muzstva komunistickym politrukem. Nevim, ze ty dnesni blogeri, komentatori nejsou schopni produkovat neco co je objektivni a ne se jenom pohybovat v proudu prave platne ideologie. Proc to delaji si musi odpovedet sami.

R. Vacek 26.4.2020 11:48

To je příspěvek, jako z politického školení mužstva. Samozřejmě odpovídající současné situaci, kdy školitelé lezou do zadku zase někomu jinému. Pokud se podívám na některé zdroje fake news, tak vidím, že Rusko má obchodní přebytek vyšší, než kolik trží za ropu + plyn. A USA zase obrozvský obchodní deficit. Kdyby toto autor rozebral - historie, příčiny, možná budoucnost - bylo by to zajímavější.

https://www.businessinfo.cz/navody/rusko-zahranicni-obchod-a-investice/

https://www.businessinfo.cz/navody/spojene-staty-americke-zahranicni-obchod-a-investice/

I. Filippov 26.4.2020 6:23

To je naprosto neužitečný blábol. Jeden musi chodit dlouho do škol aby mohl dát dohromady úvahu o něčem aniž by to mělo jakekoliv praktické opodstatněni. Jak by řekla moje babička, chleba levnejsi nebude.