Gladiolus se kvůli Sazce obrátí na Ústavní soud

Společnost, za níž stojí Penta a E-Invest, zítra podá stížnost na porušení práv věřitele v insolvenčním řízení s loterijní firmou.

Poté, co Vrchní soud definitivně potvrdil vyhlášení konkurzu na Sazku, finanční skupina Penta nevyloučila, že se proti verdiktu odvolá. Mluvčí Penty Martin Danko dnes ČESKÉ POZICI potvrdil, že společnost Gladiolus, za níž stojí právě Penta a E-Invest Martina Ulčáka, v pátek podá stížnost k Ústavnímu soudu. „Důvodem bude porušení práv věřitele,“ dodal Danko.

Detaily stížnosti Danko neuvedl, nicméně lze dle něj očekávat námitky, které zazněly již v průběhu insolvenčního řízení. Tedy vážné procesní chyby, selektivní přístup při uznávání pohledávek či podjatost insolvenčního správce. Stížnost nemá odkladný účinek a její projednávání se může táhnout i několik let.

Již po potvrzení konkurzu Penta uvedla, že očekává, že insolvenční správce Sazky zvolí jako formu prodeje loterijní firmy veřejnou dražbu. „Doufáme, že veřejná dražba umožní maximalizovat hodnotu konkurzní podstaty a proběhne transparentně,“ řekl Danko po potvrzení konkurzu.